+48 32 729 87 11

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

Często pytacie nas o pomoc w wyborze odpowiedniego zegara mówiącego. Pragniemy stanąć naprzeciw Waszym potrzebom i rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie wyboru tego właściwego urządzenia. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie porównanie dwóch urządzeń dostępnych w naszym sklepie. Są one prawie identyczne, ale jak już wiemy „prawie” robi sporą różnicę…

 

W dzisiejszym porównaniu udział biorą dwa urządzenia:

  1. AUROVOX – budzik mówiący po polsku
  2. AUROVOX – zegar mówiący po polsku.

Zegary mówiące AUROVOX – co je łączy?

Zacznijmy od przyjrzenia się funkcjom, które posiadają oba produkty. Każdy AUROVOX jest dobrej jakości czasomierzem dedykowanym osobom słabowidzącym i niewidomym. Wyróżnia je prosta i intuicyjna obsługa, z którą poradzi sobie każda osoba, zarówno dziecko, jak i osoba starsza.

Oba produkty posiadają funkcję odczytywania aktualnej godziny, daty oraz możliwość ustawienia budzika. Wszystkie te funkcje ustawia się przy użyciu wyłącznie dwóch przycisków, co zostało bardzo dokładnie pokazane na  filmach, prezentujących oba AUROVOXY. Filmy znajdziesz na końcu artykułu.

Komunikaty odnośnie godziny i daty wypowiadane są przez przyjaźnie brzmiący męski głos. Co najważniejsze, są one wypowiadane w języku polskim, wyraźnie i głośno. Pozwala to na zrozumienie komunikatów nawet przez osoby niedosłyszące.

Kolejnym podobieństwem i zarazem atutem produktu są niewielkie gabaryty oraz solidna i trwała konstrukcja. Obudowa zabezpiecza urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem wielu czynników, takich jak promienie słoneczne, wilgoć, kurz czy brud. Oczywiście mimo to, zalecamy dbać o swoje urządzenia, żeby służyły nam na lata.

 

Różnice zegarów mówiących AUROVOX

Przejdźmy zatem do wskazania tych cech, które odróżniają oba produkty od siebie. Nie jest ich dużo, ale chyba najbardziej istotną różnicę stanowi możliwość regulacji głośności w dwóch poziomach. Taką funkcją wyróżnia się AUROVOX – zegar mówiący po polsku. Pamiętaj, że oba AUROVOXY mówią głośno i wyraźnie, jeśli jednak zależy Ci na możliwość kontrolowania tej głośności i lubisz mieć opcję wyboru, to zdecyduj się właśnie na ten wariant.

Inną zauważalną różnicą, jest wielkość obu zegarów. AUROVOX – budzik mówiący po polsku ma 8.5 cm szerokości oraz 3 cm wysokości. Drugi produkt (AUROVOX – zegar mówiący po polsku) jest niewiele szerszy – ma średnicę 10cm, natomiast jest sporo wyższy – jego wysokość to 5cm.

Oba produkty zasilane są na baterie. W przypadku zegara nr 1 należy zakupić dwie baterie typu AAA, natomiast zegar numer 2, potrzebuje zasilania w postaci trzech baterii typu AAA.

Na końcu należy jeszcze zwrócić uwagę na różnorodną kolorystykę obu produktów, oraz cenę, która wynika z nieco odmiennej funkcjonalności i wielkości produktów.

Aurovoxy porównanie

Podsumowanie

Aby łatwiej zobrazować wszystkie podobieństwa i różnice obu AUROVOXÓW, przygotowaliśmy dla Was przejrzystą grafikę. Mamy nadzieję, że rozwieje ona wszelkie wątpliwości. Jeśli jednak nadal masz jakieś pytania, to pamiętaj, że możesz skorzystać z pomocy naszych handlowców.

zegary mówiące AUROVOX - porównanie

Sprawdź urządzenia w naszym sklepie:

  1. AUROVOX – budzik mówiący po polsku
  2. AUROVOX – zegar mówiący po polsku.

 

 

 

obserwuj nas na

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka

Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka Talk Tools. Zobacz w jaki sposób wykorzystać narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka w terapii logopedycznej.

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz społeczną. Dofinansowanie oferowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ma na celu zniwelowanie tych przeszkód, ułatwiając osobom z niepełnosprawnościami dostęp do narzędzi, które są kluczowe dla ich niezależności i integracji. Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Nauczyciel poleca: 5 pomocy dydaktycznych do pracy z uczniem z ASD

Jako nauczyciel wiem, że poszukiwanie nowych, ciekawych i funkcjonalnych pomocy dydaktycznych, terapeutycznych jest nieodłącznym elementem pracy pedagoga. Szczególnie trudne jest to w przypadku pomocy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W swojej dotychczasowej pracy, miałam możliwość pracować z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych, w tym z pracy z uczniem z ASD. Z tymi dziećmi pracuję od kilkunastu lat i dlatego chcę Ci polecić pomoce, które według mnie sprawią, że praca z dziećmi z ASD będzie bardziej efektywna.

Najpopularniejsze pomoce logopedyczne – TOP 10

Po jakie pomoce do terapii logopedycznej najczęściej sięgali Klienci sklepu Arante.pl w 2022 roku? Byliśmy ciekawi jakie było Wasze TOP 10, więc przeanalizowaliśmy sprzedaż i oto mamy zwycięzców.

Poniżej znajdziesz pomoce logopedyczne, które najczęściej wybieraliście.

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym