Zegar mówiący AUROVOX - który wybrać? Porównanie - Blog Arante.pl
+48 32 729 87 11

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

Często pytacie nas o pomoc w wyborze odpowiedniego zegara mówiącego. Pragniemy stanąć naprzeciw Waszym potrzebom i rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie wyboru tego właściwego urządzenia. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie porównanie dwóch urządzeń dostępnych w naszym sklepie. Są one prawie identyczne, ale jak już wiemy „prawie” robi sporą różnicę…

 

W dzisiejszym porównaniu udział biorą dwa urządzenia:

  1. AUROVOX – budzik mówiący po polsku
  2. AUROVOX – zegar mówiący po polsku.

Zegary mówiące AUROVOX – co je łączy?

Zacznijmy od przyjrzenia się funkcjom, które posiadają oba produkty. Każdy AUROVOX jest dobrej jakości czasomierzem dedykowanym osobom słabowidzącym i niewidomym. Wyróżnia je prosta i intuicyjna obsługa, z którą poradzi sobie każda osoba, zarówno dziecko, jak i osoba starsza.

Oba produkty posiadają funkcję odczytywania aktualnej godziny, daty oraz możliwość ustawienia budzika. Wszystkie te funkcje ustawia się przy użyciu wyłącznie dwóch przycisków, co zostało bardzo dokładnie pokazane na  filmach, prezentujących oba AUROVOXY. Filmy znajdziesz na końcu artykułu.

Komunikaty odnośnie godziny i daty wypowiadane są przez przyjaźnie brzmiący męski głos. Co najważniejsze, są one wypowiadane w języku polskim, wyraźnie i głośno. Pozwala to na zrozumienie komunikatów nawet przez osoby niedosłyszące.

Kolejnym podobieństwem i zarazem atutem produktu są niewielkie gabaryty oraz solidna i trwała konstrukcja. Obudowa zabezpiecza urządzenia przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz szkodliwym działaniem wielu czynników, takich jak promienie słoneczne, wilgoć, kurz czy brud. Oczywiście mimo to, zalecamy dbać o swoje urządzenia, żeby służyły nam na lata.

 

Różnice zegarów mówiących AUROVOX

Przejdźmy zatem do wskazania tych cech, które odróżniają oba produkty od siebie. Nie jest ich dużo, ale chyba najbardziej istotną różnicę stanowi możliwość regulacji głośności w dwóch poziomach. Taką funkcją wyróżnia się AUROVOX – zegar mówiący po polsku. Pamiętaj, że oba AUROVOXY mówią głośno i wyraźnie, jeśli jednak zależy Ci na możliwość kontrolowania tej głośności i lubisz mieć opcję wyboru, to zdecyduj się właśnie na ten wariant.

Inną zauważalną różnicą, jest wielkość obu zegarów. AUROVOX – budzik mówiący po polsku ma 8.5 cm szerokości oraz 3 cm wysokości. Drugi produkt (AUROVOX – zegar mówiący po polsku) jest niewiele szerszy – ma średnicę 10cm, natomiast jest sporo wyższy – jego wysokość to 5cm.

Oba produkty zasilane są na baterie. W przypadku zegara nr 1 należy zakupić dwie baterie typu AAA, natomiast zegar numer 2, potrzebuje zasilania w postaci trzech baterii typu AAA.

Na końcu należy jeszcze zwrócić uwagę na różnorodną kolorystykę obu produktów, oraz cenę, która wynika z nieco odmiennej funkcjonalności i wielkości produktów.

Aurovoxy porównanie

Podsumowanie

Aby łatwiej zobrazować wszystkie podobieństwa i różnice obu AUROVOXÓW, przygotowaliśmy dla Was przejrzystą grafikę. Mamy nadzieję, że rozwieje ona wszelkie wątpliwości. Jeśli jednak nadal masz jakieś pytania, to pamiętaj, że możesz skorzystać z pomocy naszych handlowców.

zegary mówiące AUROVOX - porównanie

Sprawdź urządzenia w naszym sklepie:

  1. AUROVOX – budzik mówiący po polsku
  2. AUROVOX – zegar mówiący po polsku.

 

 

 

Jak oduczyć autystyczne dziecko gryzienia?

Jedną z trudności z jakimi przychodzi się mierzyć rodzicom dzieci autystycznych, i nie tylko, jest gryzienie. Pewnie nie raz zadałeś sobie pytanie: jak oduczyć dziecko gryzienia? Podkreślić należy jedną rzecz, małe dzieci często gryzą. Jeśli masz tę „przyjemność” i jesteś rodzicem małego gryzonia, to nie załamuj się. Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

Często pytacie nas o pomoc w wyborze odpowiedniego zegara mówiącego. Pragniemy stanąć naprzeciw Waszym potrzebom i rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie wyboru tego właściwego urządzenia. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie porównanie dwóch zegarów mówiących AUROVOX, dostępnych w naszym sklepie…

Jakie narzędzie do komunikacji alternatywnej? TIM vs. MÓWik. Co wybrać?

Brak możliwości uczestnictwa w procesach komunikacji niesie z sobą szereg negatywnych konsekwencji, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego narzędzia, które wspiera komunikację i poprawia komfort życia. W artykule skupimy się na porównaniu programów do komunikacji alternatywnej: TIM (Things I Mean) oraz MÓWik Pro

Tego jeszcze nie wiesz o dysgrafii…

Twoje dziecko lub uczeń ma problem z pisaniem, a jego pismo jest nieczytelne i nieestetyczne? Dysgrafia, prócz niekształtnego i mało czytelnego pisma, to także inne charakterystyczne nieprawidłowości. Podpowiadamy co to jest dysgrafia? Jak ją zdiagnozować? Jak pomóc dziecku z dysgrafią? …

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym