+48 32 729 87 11

Co na dzień dziecka – 7 pomysłów na inteligentny prezent dla Twojego Dziecka

 

Przyjemność i nauka w jednym. W tym roku podaruj dziecku coś, co nie tylko zagwarantuje mu świetną zabawę, ale pozwoli też rozwinąć nowe umiejętności.

 

Zamiast kupować mu kolejną zabawkę, którą szybko rzuci w kąt, wybierz dla dziecka kreatywny prezent, dzięki któremu zdobędzie nową wiedzę. Podstawy programowania i robotyki, logiczne myślenie – tego wszystkiego może nauczyć się w trakcie zabawy. Oto lista najlepszych pomysłów na prezent.

 

1 .Gra ucząca kodowania Cubico

To idealny prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek w wieku od 4 do 10 lat. Stworzony przez dziecko kod aktywuje grę, a każdy kolejny poprawnie napisany, umożliwia bohaterowi gry dotarcie do wyznaczonego celu. Aby grać w nią dziecko nie musi umieć pisać czy czytać, jedynie wiedzieć jak korzystać z tabletu lub smartfona. Grę znajdziesz tutaj.

 

 

 

2. Robot Jimu Karbot uczący kodowania

To kolejny prezent, który pozwoli dziecku rozwinąć umiejętności kodowania i poszerzyć wiedzę technologiczną. Jest strzałem w dziesiątkę dla starszych dzieci, które ukończyły 8 lat i interesują się robotyką. Programowanie wyznacza trasę robota, a dołączone klocki pozwalają dowolnie go przebudowywać i nadawać nowe kształty. Robota kupisz tutaj.

 

 

3. Robot edukacyjny Jimu Tankbot

Może sprezentować go nie tylko dzieciom, ale nawet dorosłym. Ma tę przewagę nad innymi robotami, że jest też przeznaczony dla osób z dysfunkcjami poznawczymi, np. autyzmem, czy ruchowymi. Nadaje się dla dzieci powyżej 8-go roku życia. Robota można zaprogramować ze smartfona lub tabletu do przemieszczania się po wyznaczonej trasie lub nawet przenoszenia rzeczy. Jest do kupienia m.in. tutaj.

 

 

 

4. Robot mBot 1.1. (Bluetooth) Makeblock

To zaawansowany robot dla dziecka w szkole podstawowej, który w łatwy sposób nauczy go podstaw programowania, automatyki i robotyki. Niewielkich rozmiarów i wyposażony w Bluetooth, może być sterowany zarówno z komputera, jak i większości urządzeń mobilnych. Do tego ma czujnik, który pozwala mu łatwo wymijać przeszkody podczas jazdy. Możesz kupić go tutaj.

 

 

5. Sekrety elektroniki 500 eksperymentów

To idealna zabawka dla dzieci powyżej 6-go roku życia, która umożliwia naukę podstaw elektrotechniki. Zestaw pozwala na budowanie w całkowicie bezpieczny sposób prostych układów elektronicznych. Dziecko może się nauczyć, jak działa silnik, co powoduje, że żarówka świeci i jak powstaje dźwięk. Z tym jednym zestawem można przeprowadzić aż 500 różnych eksperymentów. Kupisz go na tej stronie.

 

 

6. Nauka programowanie ze Scottie Go! HOME

To świetna gra dla sześciolatków i starszych dzieci. Bohater Scottie wykonuje komendy, które dziecko układa za pomocą kartonowych bloków na ekranie urządzenia, a potem skanuje algorytm, aby sprawdzić, czy zaprogramowało dobrą komendę. Scottie ma konkretny cel, który dziecko ma pomóc mu osiągnąć. Ta gra pozwala ćwiczyć logiczne myślenie i uczy podstawowych pojęć programistycznych, jak pętla, zmienna czy funkcja. Jest dostępna w tym sklepie internetowym.

 

 

7. Robot TrueTrue dla przedszkolaków

Dzięki niemu dziecko opanuje podstawy programowania przy pomocy tabletu, smartfona czy komputera. W przeciwieństwie do wielu innych robotów, mogą z niego korzystać nawet najmłodsze dzieci, które chodzą jeszcze do przedszkola. Z jego pomocą można tworzyć zarówno bardzo proste algorytmy, jak i z czasem bardziej skomplikowane. Robota kupisz tutaj.

 

 

 

To tylko kilka z kreatywnych prezentów, które ucieszą Twoje dziecko. Po więcej inspiracji zajrzyj do sklepu arante.pl. Znajdziesz tu inne rozwijające zabawki i gry planszowe.

 

 

Kreatywne roboty czy gry uczące podstaw logicznego myślenia to dużo lepszy prezent na Dzień Dziecka niż klasyczna zabawka, którą dziecko szybko się znudzi. Interaktywny prezent przyciągnie jego zainteresowanie na dłużej i pozwoli rozwinąć nowe umiejętności.

 

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym