Ćwiczenia grafomotoryczne - rysujemy szlaczki - KARTY PRACY do pobrania - Blog Arante.pl
+48 32 729 87 11

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

Każde dziecko, aby nauczyć się rysować i pisać, musi wpierw opanować umiejętności grafomotoryczne. Grafomotoryka w uproszczeniu, to nic innego jak właściwe i precyzyjne ruchy palców, dłoni oraz rąk, które umożliwiają nam pisanie, rysowanie, chwytanie i podnoszenie przedmiotów oraz manipulowanie nimi. Jakie ćwiczenia poprawiają mobilność palców, dłoni i rąk?

Ćwiczenia grafomotoryczne:

✅poprawiają staranność i dokładność ruchów dłoni,
✅ uczą prawidłowego chwytu,
✅ poprawiają poziom graficzny i techniczny pisma,
✅ mają wpływ na koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.
 
 

Jakie ćwiczenia poprawiają sprawność ręki?

 

Rozwój grafomotoryki u dziecka odbywa się przez kilka lat. Ważne dla prawidłowego rozwoju grafomotoryki są ćwiczenia z zakresu naśladowania ruchów, ćwiczenia wzrokowo-ruchowe, ćwiczenia percepcji wzrokowej oraz sprawności manualnej.

  1. Ciekawą zabawą rozwijającą precyzyjne ruchy palców i dłoni jest każda zabawa wykorzystująca nawlekanie, przewlekanie czy nawijanie. Mogą się tu przydać poniższe zabawki, które nie tylko poprawią motorykę małą, ale także wspomogą percepcję wzrokową, oraz nauczą cierpliwości i skupienia.

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły produktu.

Drewniane kształty do przewlekania - terapia ręki Duże guziki do przewlekania - terapia reki

Zwierzątka do przewlekania - terapia ręki Wielkie guziki do przewlekania - terapia ręki

 

2. Bardzo fajną pomocą dydaktyczną do ćwiczeń grafomotoryki i szlaczków są tablice grafomotoryczne wykonane z drewna. Nie dość, że są estetyczne wykonane, to można wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Nie tylko nauczą dzieci kreślenia szlaczków, ale także pomogą opanować umiejętność odwzorowywania oraz poćwiczą cierpliwość i koncentrację. W przypadku tablic grafomotorycznych, ćwiczenia mogą być wykonywane poprzez wodzenie palcem po wzorach oraz naśladowanie wzorów rysikiem. Możemy także wykorzystać różne kolorowe kuleczki czy nawet przyprawy i ułożyć je w zagłębienia wykonane w drewnie.

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły produktu.

tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków

tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków

 

Tablice grafomotoryczne Good Wood występują w 5 kolorach: białym, czarnym, szarym, naturalnym i zielonym. Do wyboru mamy 2 zestawy: zestaw dla malucha w wieku 3-4 lata oraz zestaw dla starszaka, czyli szlaczki dla 4 latka oraz starszych dzieci. Każdy z tych zestawów zawiera 3 dwustronne tabliczki ze szlaczkami, drewniany rysik oraz drewniany pędzelek.

 

3. Tradycyjne karty pracy do druku. Przygotowaliśmy dla Was także tradycyjne ćwiczenia w rysowaniu szlaczków. Kliknij w poniższą grafikę i pobierz pakiet 13 kart pracy z ćwiczeniami grafomotorycznymi dla dzieci.

karty pracy do druku szlaczki grafomotoryka

 

 

 

Jak oduczyć autystyczne dziecko gryzienia?

Jedną z trudności z jakimi przychodzi się mierzyć rodzicom dzieci autystycznych, i nie tylko, jest gryzienie. Pewnie nie raz zadałeś sobie pytanie: jak oduczyć dziecko gryzienia? Podkreślić należy jedną rzecz, małe dzieci często gryzą. Jeśli masz tę „przyjemność” i jesteś rodzicem małego gryzonia, to nie załamuj się. Mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Zegar mówiący AUROVOX – który wybrać? Porównanie

Często pytacie nas o pomoc w wyborze odpowiedniego zegara mówiącego. Pragniemy stanąć naprzeciw Waszym potrzebom i rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie wyboru tego właściwego urządzenia. Dlatego postanowiliśmy przygotować krótkie porównanie dwóch zegarów mówiących AUROVOX, dostępnych w naszym sklepie…

Jakie narzędzie do komunikacji alternatywnej? TIM vs. MÓWik. Co wybrać?

Brak możliwości uczestnictwa w procesach komunikacji niesie z sobą szereg negatywnych konsekwencji, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego narzędzia, które wspiera komunikację i poprawia komfort życia. W artykule skupimy się na porównaniu programów do komunikacji alternatywnej: TIM (Things I Mean) oraz MÓWik Pro

Tego jeszcze nie wiesz o dysgrafii…

Twoje dziecko lub uczeń ma problem z pisaniem, a jego pismo jest nieczytelne i nieestetyczne? Dysgrafia, prócz niekształtnego i mało czytelnego pisma, to także inne charakterystyczne nieprawidłowości. Podpowiadamy co to jest dysgrafia? Jak ją zdiagnozować? Jak pomóc dziecku z dysgrafią? …

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym