+48 32 729 87 11

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

Każde dziecko, aby nauczyć się rysować i pisać, musi wpierw opanować umiejętności grafomotoryczne. Grafomotoryka w uproszczeniu, to nic innego jak właściwe i precyzyjne ruchy palców, dłoni oraz rąk, które umożliwiają nam pisanie, rysowanie, chwytanie i podnoszenie przedmiotów oraz manipulowanie nimi. Jakie ćwiczenia poprawiają mobilność palców, dłoni i rąk?

Ćwiczenia grafomotoryczne:

✅poprawiają staranność i dokładność ruchów dłoni,
✅ uczą prawidłowego chwytu,
✅ poprawiają poziom graficzny i techniczny pisma,
✅ mają wpływ na koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.
 
 

Jakie ćwiczenia poprawiają sprawność ręki?

 

Rozwój grafomotoryki u dziecka odbywa się przez kilka lat. Ważne dla prawidłowego rozwoju grafomotoryki są ćwiczenia z zakresu naśladowania ruchów, ćwiczenia wzrokowo-ruchowe, ćwiczenia percepcji wzrokowej oraz sprawności manualnej.

  1. Ciekawą zabawą rozwijającą precyzyjne ruchy palców i dłoni jest każda zabawa wykorzystująca nawlekanie, przewlekanie czy nawijanie. Mogą się tu przydać poniższe zabawki, które nie tylko poprawią motorykę małą, ale także wspomogą percepcję wzrokową, oraz nauczą cierpliwości i skupienia.

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły produktu.

Drewniane kształty do przewlekania - terapia ręki Duże guziki do przewlekania - terapia reki

Zwierzątka do przewlekania - terapia ręki Wielkie guziki do przewlekania - terapia ręki

 

2. Bardzo fajną pomocą dydaktyczną do ćwiczeń grafomotoryki i szlaczków są tablice grafomotoryczne wykonane z drewna. Nie dość, że są estetyczne wykonane, to można wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Nie tylko nauczą dzieci kreślenia szlaczków, ale także pomogą opanować umiejętność odwzorowywania oraz poćwiczą cierpliwość i koncentrację. W przypadku tablic grafomotorycznych, ćwiczenia mogą być wykonywane poprzez wodzenie palcem po wzorach oraz naśladowanie wzorów rysikiem. Możemy także wykorzystać różne kolorowe kuleczki czy nawet przyprawy i ułożyć je w zagłębienia wykonane w drewnie.

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły produktu.

tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków

tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków

 

Tablice grafomotoryczne Good Wood występują w 5 kolorach: białym, czarnym, szarym, naturalnym i zielonym. Do wyboru mamy 2 zestawy: zestaw dla malucha w wieku 3-4 lata oraz zestaw dla starszaka, czyli szlaczki dla 4 latka oraz starszych dzieci. Każdy z tych zestawów zawiera 3 dwustronne tabliczki ze szlaczkami, drewniany rysik oraz drewniany pędzelek.

 

3. Tradycyjne karty pracy do druku. Przygotowaliśmy dla Was także tradycyjne ćwiczenia w rysowaniu szlaczków. Kliknij w poniższą grafikę i pobierz pakiet 13 kart pracy z ćwiczeniami grafomotorycznymi dla dzieci.

karty pracy do druku szlaczki grafomotoryka

 

 

 

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka

Do prawidłowego żucia niezbędne są ruchy boczne – lateralne języka, a do prawidłowego połykania i artykulacji głosek niezbędne jest uzyskanie prawidłowej pionizacji języka, a więc wklejenia jego masy w podniebienie. Terapię logopedyczną w wyćwiczeniu tych ruchów mogą wesprzeć narzędzia do pionizacji i lateralizacji czubka języka Talk Tools. Zobacz w jaki sposób wykorzystać narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka w terapii logopedycznej.

Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

W dzisiejszych czasach dostęp do nowoczesnych technologii i możliwość swobodnego poruszania się stanowią fundament uczestnictwa w życiu społecznym. Dla osób niepełnosprawnych te aspekty mogą jednak stanowić znaczące bariery, ograniczając ich aktywność zawodową, edukacyjną oraz społeczną. Dofinansowanie oferowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ma na celu zniwelowanie tych przeszkód, ułatwiając osobom z niepełnosprawnościami dostęp do narzędzi, które są kluczowe dla ich niezależności i integracji. Jak uzyskać dofinansowanie z PFRON na zakup oprogramowania i sprzętu dla niepełnosprawnych w 2024?

Nauczyciel poleca: 5 pomocy dydaktycznych do pracy z uczniem z ASD

Jako nauczyciel wiem, że poszukiwanie nowych, ciekawych i funkcjonalnych pomocy dydaktycznych, terapeutycznych jest nieodłącznym elementem pracy pedagoga. Szczególnie trudne jest to w przypadku pomocy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W swojej dotychczasowej pracy, miałam możliwość pracować z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych, w tym z pracy z uczniem z ASD. Z tymi dziećmi pracuję od kilkunastu lat i dlatego chcę Ci polecić pomoce, które według mnie sprawią, że praca z dziećmi z ASD będzie bardziej efektywna.

Najpopularniejsze pomoce logopedyczne – TOP 10

Po jakie pomoce do terapii logopedycznej najczęściej sięgali Klienci sklepu Arante.pl w 2022 roku? Byliśmy ciekawi jakie było Wasze TOP 10, więc przeanalizowaliśmy sprzedaż i oto mamy zwycięzców.

Poniżej znajdziesz pomoce logopedyczne, które najczęściej wybieraliście.

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym