+48 32 729 87 11

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

Każde dziecko, aby nauczyć się rysować i pisać, musi wpierw opanować umiejętności grafomotoryczne. Grafomotoryka w uproszczeniu, to nic innego jak właściwe i precyzyjne ruchy palców, dłoni oraz rąk, które umożliwiają nam pisanie, rysowanie, chwytanie i podnoszenie przedmiotów oraz manipulowanie nimi. Jakie ćwiczenia poprawiają mobilność palców, dłoni i rąk?

Ćwiczenia grafomotoryczne:

✅poprawiają staranność i dokładność ruchów dłoni,
✅ uczą prawidłowego chwytu,
✅ poprawiają poziom graficzny i techniczny pisma,
✅ mają wpływ na koncentrację uwagi oraz koordynację wzrokowo-ruchową dziecka.
 
 

Jakie ćwiczenia poprawiają sprawność ręki?

 

Rozwój grafomotoryki u dziecka odbywa się przez kilka lat. Ważne dla prawidłowego rozwoju grafomotoryki są ćwiczenia z zakresu naśladowania ruchów, ćwiczenia wzrokowo-ruchowe, ćwiczenia percepcji wzrokowej oraz sprawności manualnej.

  1. Ciekawą zabawą rozwijającą precyzyjne ruchy palców i dłoni jest każda zabawa wykorzystująca nawlekanie, przewlekanie czy nawijanie. Mogą się tu przydać poniższe zabawki, które nie tylko poprawią motorykę małą, ale także wspomogą percepcję wzrokową, oraz nauczą cierpliwości i skupienia.

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły produktu.

Drewniane kształty do przewlekania - terapia ręki Duże guziki do przewlekania - terapia reki

Zwierzątka do przewlekania - terapia ręki Wielkie guziki do przewlekania - terapia ręki

 

2. Bardzo fajną pomocą dydaktyczną do ćwiczeń grafomotoryki i szlaczków są tablice grafomotoryczne wykonane z drewna. Nie dość, że są estetyczne wykonane, to można wykorzystać je na wiele różnych sposobów. Nie tylko nauczą dzieci kreślenia szlaczków, ale także pomogą opanować umiejętność odwzorowywania oraz poćwiczą cierpliwość i koncentrację. W przypadku tablic grafomotorycznych, ćwiczenia mogą być wykonywane poprzez wodzenie palcem po wzorach oraz naśladowanie wzorów rysikiem. Możemy także wykorzystać różne kolorowe kuleczki czy nawet przyprawy i ułożyć je w zagłębienia wykonane w drewnie.

Kliknij w obrazek, aby poznać szczegóły produktu.

tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków

tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków tablica grafomotoryczna do nauki pisania i szlaczków

 

Tablice grafomotoryczne Good Wood występują w 5 kolorach: białym, czarnym, szarym, naturalnym i zielonym. Do wyboru mamy 2 zestawy: zestaw dla malucha w wieku 3-4 lata oraz zestaw dla starszaka, czyli szlaczki dla 4 latka oraz starszych dzieci. Każdy z tych zestawów zawiera 3 dwustronne tabliczki ze szlaczkami, drewniany rysik oraz drewniany pędzelek.

 

3. Tradycyjne karty pracy do druku. Przygotowaliśmy dla Was także tradycyjne ćwiczenia w rysowaniu szlaczków. Kliknij w poniższą grafikę i pobierz pakiet 13 kart pracy z ćwiczeniami grafomotorycznymi dla dzieci.

karty pracy do druku szlaczki grafomotoryka

 

 

 

obserwuj nas na

Nauczyciel poleca: 5 pomocy dydaktycznych do pracy z uczniem z ASD

Jako nauczyciel wiem, że poszukiwanie nowych, ciekawych i funkcjonalnych pomocy dydaktycznych, terapeutycznych jest nieodłącznym elementem pracy pedagoga. Szczególnie trudne jest to w przypadku pomocy dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. W swojej dotychczasowej pracy, miałam możliwość pracować z dziećmi o różnych potrzebach edukacyjnych, w tym z pracy z uczniem z ASD. Z tymi dziećmi pracuję od kilkunastu lat i dlatego chcę Ci polecić pomoce, które według mnie sprawią, że praca z dziećmi z ASD będzie bardziej efektywna.

Najpopularniejsze pomoce logopedyczne – TOP 10

Po jakie pomoce do terapii logopedycznej najczęściej sięgali Klienci sklepu Arante.pl w 2022 roku? Byliśmy ciekawi jakie było Wasze TOP 10, więc przeanalizowaliśmy sprzedaż i oto mamy zwycięzców.

Poniżej znajdziesz pomoce logopedyczne, które najczęściej wybieraliście.

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

Sala Doświadczania Świata

Wielozmysłowe doświadczanie świata to istotny element w terapii zaburzeń. Zobacz w jakich miejscach sprawdzi się Sala Doświadczania Świata; do czego można ją wykorzystać oraz co wziąć pod uwagę przy jej tworzeniu?

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym