+48 32 729 87 11

 

eduSensus Dysleksja Pro – recenzja programu

 

Specyficzne trudności w pisaniu i czytaniu to diagnoza z którą boryka się coraz większa rzesza dzieci w wieku szkolnym. Dlaczego tak trudno uzyskać zadowalające efekty ? Skąd czerpać rozwiązania do pracy z dziećmi będącymi już w ryzyku? Odpowiedzi na pytania chciałam uzyskać podczas pracy z programem eduSensus Dysleksja Pro. Sprawdźcie czy udało mi się uzyskać zadowalające strategie postępowania w mojej pracy terapeutycznej!

 

Na początek…

 

Co  zawiera program eduSensus Dysleksja Pro ?

  • 1000 interaktywnych ćwiczeń na pendrive,
  • 400 kart pracy do wydruku,
  • tablet,
  • kartę MicroSD a na niej 200 dodatkowych plików,
  • aplikację terapeuty.

 

Moje odczucia i wrażenia…

Program eduSensus Dysleksja Pro zaciekawił mnie od samego początku, zgrabne opakowanie, łatwość instalacji i ogrom przydatnych funkcji. Jednak pozory mogą mylić, więc pomyślałam “Trzeba jak najszybciej przetestować program podczas zajęć z dzieckiem”. Nie czekając zbyt długo postanowiłam użyć go na zajęciach z dziewczynką będącą w ryzyku dysleksji. Z moich wcześniejszych badań i obserwacji wynikało, że u mojej podopiecznej trzeba usprawnić zaburzone funkcje wzrokowe.

Bardzo ucieszyłam się, że program eduSensus Dysleksja Pro zawiera takie ćwiczenia jak: wyszukiwanie obrazków wśród podobnych obiektów lub dopasowywanie obrazków do ich konturów/ cieni, wyszukiwanie różnic i podobieństw między obrazkami itd. To był najważniejszy etap pracy, ponieważ pozwolił usunąć przyczynę problemu i następnie przejść bezpośrednio do ćwiczeń ukierunkowanych na czytanie.

 

dysleksja recencja

 

Ja z perspektywy specjalisty najbardziej upodobałam sobie ćwiczenia polegające na dzieleniu wyrazów na sylaby oraz te polegające na dokonywaniu analizy głoskowej wyrazów, ponieważ zapobiega to w przyszłości zgadywaniu i nie skupianiu uwagi na odczytywanym materiale.

Mojej podopiecznej z kolei szczególnie spodobało ćwiczenie sylab z podkładem muzycznym oraz śpiewanie ich na wesołą melodie. Mi również przypadło to ćwiczenie do gustu, ponieważ dzięki takiej zabawie dziecko dobrze się bawiąc ćwiczy nie tylko czytanie, ale również prozodię mowy czy słuch muzyczny. Wskazuje to na interdyscyplinarność działań terapeutycznych!

 

dysleksja nowa era recenzja

 

Na koniec chciałabym jeszcze dodać co nie co, o module dla terapeuty zawiera wszystkie najpotrzebniejsze wzory arkuszy diagnostycznych, kontrakt dla rodzica itp.  i pozwala w sposób uporządkowany prowadzić dokumentację podopiecznych. Szczególnie ważne dla zabieganego specjalisty, pracującego w kilku punktach terapii/ placówek oświatowych.

 

dysleksja recenzja arante

 

Podsumowanie

Krótko podsumowując, program jest jak najbardziej dostosowany do potrzeb dzieci będących w ryzyku dysleksji bądź już posiadających diagnozę. Sugerowałabym jednak unowocześnić odbiór wizualny takich zakładek jak m.in aplikacja terapeuty czy np. spis ćwiczeń. Całość programu wygląda naprawdę profesjonalnie i odniosłam wrażenie, że wspomniane zakładki nie są spójne wizualnie. Mimo wszystko jak najbardziej polecam każdemu terapeucie, który chciałby unowocześnić lub rozbudować swój warsztat terapeutyczny!

 

Michalina Dzumek

Pedagog, logopeda, terapeuta pedagogiczny oraz
trener umiejętności społecznych

 

Pakiet eduSensus Dysleksja Pro dostępny jest w sklepie Arante.pl – sprawdź

Kup w Sklepie Arante.pl

 

Ludzkie ciało – program edukacyjny

Ludzkie ciało - nowy program edukacyjny Ludzkie ciało sprawdzi się w każdej szkole, w której nauczyciele chcą urozmaicić lekcje na etapie edukacji wczesnoszkolnej lub w kolejnych klasach na lekcjach przyrody. Zakres materiału umożliwia wykonywanie ćwiczeń przez dzieci...

Labo Lab

Labolab - zestawy do pracowni przedmiotowych Nowość w ofercie edukacyjnej dla szkół. Nauczanie poprzez eksperymentowanie poprawia wyniki uczniów i korzystnie wpływa na zapamiętywanie . Aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć zjawiska przyrodnicze, ważne jest aby...

Logopedia PRO – terapia na miarę współczesnego dziecka

Dzisiejszy świat dziecka to pewnego rodzaju pudełko wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, w wyniku czego bardziej świadome środowiska wychowawcze ograniczają jej dostęp do minimum. Nowoczesna technologia to dziedzina życia, która jak każda inna wymaga...

Uwaga Słuchowa PRO jako nowoczesne narzędzie do wspomagania nauki języków obcych.

Uwaga Słuchowa PRO – narzędzie, które rewolucjonizuje nauczanie języków obcych i nadaje zupełnie nową skuteczność pracy ośrodków i szkół językowych. Uwaga słuchowa PRO pozwoli Twojej Placówce: wyprzedzić konkurencję wyróżnić się na rynku przyciągnąć więcej klientów...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym