Deprecated: Required parameter $location follows optional parameter $post_types in /home/aranteblog/public_html/blog/wp-content/plugins/monarch/monarch.php on line 3783

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/aranteblog/public_html/blog/wp-content/plugins/monarch/monarch.php:3783) in /home/aranteblog/public_html/blog/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Blog Arante.pl https://blog.arante.pl Blog Arante - Rozwój | Terapia | Wsparcie Wed, 20 Dec 2023 12:55:47 +0000 pl-PL hourly 1 https://blog.arante.pl/wp-content/uploads/2018/09/cropped-logo-arante-1-32x32.jpg Blog Arante.pl https://blog.arante.pl 32 32 Jak wyciszyć dziecko – 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane https://blog.arante.pl/jak-wyciszyc-dziecko-gdy-jest-przebodzcowane/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=jak-wyciszyc-dziecko-gdy-jest-przebodzcowane https://blog.arante.pl/jak-wyciszyc-dziecko-gdy-jest-przebodzcowane/#respond Wed, 20 Dec 2023 11:59:11 +0000 https://blog.arante.pl/?p=8613 Żłóbki, przedszkola, ale i dom to miejsca: gdzie dzieci edukują się, rozwijają swoją kreatywność, poznają siebie, ale i mają styczność z innymi osobami, często dla nich początkowo obcymi. To miejsca, w których ciągle coś się dzieje, które dostarczają dzieciom różnych bodźców. To wszystko powoduje, że w dzieciach kumuluje się nadmiar różnych emocji, które gdzieś muszą znaleźć ujście. Niestety często reakcja, związana z nadmiarem tych emocji i bodźców, jest negatywna, związana z płaczem, krzykiem, nadaktywnością, bądź odwrotnie zmęczeniem. Co wtedy zrobić? Jak sobie poradzić, gdy masz przebodźcowane dziecko? Jeśli jesteś ciekawy/ciekawa, jak wyciszyć dziecko, jak pomoc mu zrelaksować się, poczuć się na nowo bezpiecznie, to ten artykuł jest dla Ciebie. Poznaj 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane!

Artykuł Jak wyciszyć dziecko – 9 sposobów na wyciszenie dziecka, gdy jest przebodźcowane pochodzi z serwisu Blog Arante.pl.

]]>
https://blog.arante.pl/jak-wyciszyc-dziecko-gdy-jest-przebodzcowane/feed/ 0
Trudne emocje u dzieci – jak wspierać dzieci, które się złoszczą, by w przyszłości lepiej sobie radziły? https://blog.arante.pl/trudne-emocje-u-dziecka-jak-wspierac-dzieci-ktore-sie-zloszcza/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=trudne-emocje-u-dziecka-jak-wspierac-dzieci-ktore-sie-zloszcza https://blog.arante.pl/trudne-emocje-u-dziecka-jak-wspierac-dzieci-ktore-sie-zloszcza/#respond Thu, 23 Nov 2023 07:25:21 +0000 https://blog.arante.pl/?p=8113 Dlaczego tak trudno wspierać dzieci, które się złoszczą? Wyrażanie złości przez dzieci nie jest społecznie akceptowane. Bardzo często, mylnie, zakłada się, że złoszczące się dziecko to efekt złego wychowania, nieprawidłowo stawianych granic przez rodziców. Natomiast sami rodzice odbierają złość dziecka jako coś przeciwko nim. Dodajmy do tego fakt, że jest to emocja, którą łatwo się „zarazić” i mieszanka wybuchowa gotowa. Co pomaga dzieciom wrócić do równowagi? Poznaj wskazówki psychologa pracującego z dziećmi, nastolatkami i rodzicami. Trudne emocje u dzieci - jak sobie z nimi radzić?.

Artykuł Trudne emocje u dzieci – jak wspierać dzieci, które się złoszczą, by w przyszłości lepiej sobie radziły? pochodzi z serwisu Blog Arante.pl.

]]>
https://blog.arante.pl/trudne-emocje-u-dziecka-jak-wspierac-dzieci-ktore-sie-zloszcza/feed/ 0
Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka. https://blog.arante.pl/18-pomyslow-na-prezent-dla-dziecka/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=18-pomyslow-na-prezent-dla-dziecka https://blog.arante.pl/18-pomyslow-na-prezent-dla-dziecka/#comments Tue, 21 Nov 2023 07:54:48 +0000 https://blog.arante.pl/?p=3171 Wybór zabawki dla dziecka nie jest prostą sprawą. Wie o tym każdy, kto chociaż raz zmierzył się z tym zadaniem. Trudności może przysporzyć już sam pomysł na prezent, a jeśli do tego dodać jeszcze ograniczony budżet, to stajemy przed niemałym wyzwaniem.
Jaki prezent dla trzylatka, dwulatka i roczniaka wybrać? Na co się zdecydować, żeby dziecko skorzystało z zabawki, a rodzic nie zbankrutował?

Artykuł Zabawki terapeutyczne i edukacyjne – mądry pomysł na prezent dla trzylatka, dwulatka i niemowlaka. Co wybrać? Sprawdź 33 pomysły na prezent dla dziecka. pochodzi z serwisu Blog Arante.pl.

]]>
https://blog.arante.pl/18-pomyslow-na-prezent-dla-dziecka/feed/ 1