+48 32 729 87 11

Gryzak logopedyczny – jak dezynfekować gryzaki logopedyczne i końcówki firmy ARK Therapeutic?

 

O tym co to jest gryzak logopedyczny, kiedy warto po niego sięgnąć i jak wybrać odpowiedni dla siebie czy dziecka gryzak logopedyczny, pisaliśmy już wcześniej (zobacz poprzedni artykuł).

Dziś skupimy się na drugorzędnej sprawie. Drugorzędnej, gdyż na pierwszym miejscu stawiamy dobór odpowiedniego gryzaka, później jego zakup oraz prawidłowe używanie. I tu pojawia się pytanie: w jaki sposób zadbać o higienę gryzaka po jego użyciu?

Właśnie na to pytanie chcemy dziś odpowiedzieć.

 

Jak dezynfekować gryzaki logopedyczne firmy ARK?

Gdyby zadać takie pytanie wszystkim osobom, które kupiły gryzak w naszym sklepie (a można ich liczyć w tysiącach), to z pewnością w pierwszej kolejności pojawiłaby się odpowiedź: dezynfekcja w autoklawie. Niestety nie!

Nie zalecamy dezynfekcji gryzaków w autoklawie! Temperatura jest zbyt wysoka dla gryzaków. W ten sposób można tylko uszkodzić produkt.

 

Ku przestrodze publikujemy przesłane przez naszego Klienta, który przetestował dezynfekcję w autoklawie i niestety uszkodził sobie 2 szpatułki Prosqueezer.

Szpatułki proSqueezer przed i po dezynfekcji w autoklawie

 

Poniżej przedstawiamy 3 różne sposoby, dzięki którym zadbasz o higienę gryzaka i bezpieczeństwo dziecka lub pacjenta. Sposoby te można zastosować zarówno w przypadku gryzaków, jak i końcówek do wibratorów logopedycznych.

 

Dezynfekcja gryzaków i końcówek Ark – sposób numer 1

Wymyj gryzaki lub końcówki z pomocą ciepłej wody i łagodnego mydła.

 

Dezynfekcja gryzaków i końcówek Ark – sposób numer 2

Włóż gryzaki lub końcówki do zmywarki. Zabezpiecz je odpowiednio, aby nie przedostały się do elementu grzejnego zmywarki. Możesz włożyć je do specjalnego koszyczka lub sekcji dedykowanej do zmywania szczućców.

Pamiętaj, by nie korzystać z trybu suszenia naczyń!

 

Dezynfekcja gryzaków i końcówek Ark – sposób numer 3

Gotowanie. Zanurz gryzaki w garnku z wodą i gotuj przez parę minut. 2-3 minuty w zupełności wystarczą.

Pamiętaj, aby przed ponownym użyciem gryzaków odczekać kilka godzin! Gryzaki muszą całkowicie ostygnąć.

Po kilkunastu minutach może się wydawać, że gryzak już ostygł, jednak jego rdzeń jest nadal ciepły. Praca takim gryzakiem doprowadzi do jego uszkodzenia.

 

dezynfekcja gryzaków

Zachęcamy też do zapoznania się z postem Patrycji Bejm, która przygotowała fotorelację z kilku sposobów dezynfekowania gryzaków:

Logopedia PRO – terapia na miarę współczesnego dziecka

Dzisiejszy świat dziecka to pewnego rodzaju pudełko wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, w wyniku czego bardziej świadome środowiska wychowawcze ograniczają jej dostęp do minimum. Nowoczesna technologia to dziedzina życia, która jak każda inna wymaga...

Niezbędnik pracy terapeutycznej – czyli must have każdego logopedy

Ukończyłeś studia i stawiasz pierwsze kroki w pracy logopedy? A może już jesteś logopedą z kilkuletnim stażem,ale masz wrażenie, że ciągle czegoś brakuje w twoim gabinecie? Koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją wyposażenia warsztatu logopedycznego ! Higiena to...

mTalent zajęcia logopedyczne -recenzja programu

mTalent zajęcia logopedyczne Przed nami kolejny program komputerowy wspomagający terapię logopedyczną dzieci. Sprawdźmy czy obietnice producenta zostały spełnione oraz jaką rolę pełnił podczas zajęć logopedycznych. Na początek kilka szczegółów technicznych: Co zawiera...

Praca logopedy z wykorzystaniem programów multimedialnych

Rewolucja elektroniczna poczyniła olbrzymie postępy nie tylko w tak oczywistych dziedzinach, jak informatyka, przemysł elektroniczny, telefonia cyfrowa. Pokłosiem powstania nowych technologii są produkty multimedialne, które coraz częściej służą nie tylko zabawie czy...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym