+48 32 729 87 11

Jaką twardość gryzaka logopedycznego wybrać?

 

Stoisz przed wyborem gryzaka logopedycznego i nie możesz się zdecydować czy kupić gryzak bardzo miękki, miękki czy twardy? Ten informator powinien rozwiać Twoje wątpliwości!

Większość gryzaków w naszym sklepie występuje w 3 stopniach twardości: bardzo miękki, miękki i twardy. Czy wiesz, który wybrać?

 

! W pierwszej kolejności należy zawsze uwzględnić wskazania terapeuty lub własne preferencje.

Jeśli takie nie występują, to można kierować się poniższymi zasadami odnośnie wyboru twardości gryzaka.

 

Na poniższym zdjęciu bardzo dobrze widać jak sprężyste są poszczególne stopnie twardości:

gryzaki logopedyczne ark - porównanie twardości

Gryzak bardzo miękki (nazewnictwo wg Ark – Standard)

 

Jest to najbardziej miękki gryzak w każdym kształcie. Przeznaczony dla osób, które preferują gryźć miękkie i łatwe do pogryzienia rzeczy. Gryzaki bardzo miękkie, przeznaczone są dla osób dopiero zaczynających swoją „przygodę” z gryzieniem. Takie gryzaki nie stawiają dużego oporu i zapewniają największą sprężystość. Co to znaczy? Swobodnie możesz je zginać czy wbić w nie zęby. Gdybyśmy mieli opisać ich twardość, to przypominają gumkę do gumowania.

 

Poniżej kilka przykładów gryzaka bardzo miękkiego:

Gryzak grabber z wypustkami – bardzo miękki

Gryzak grabber bardzo miękki

Gryzak naszyjnik – Brick Stick Klocek – bardzo miękki

Gryzak naszyjnik - Brick Stick Klocek - Bardzo Miękki

Gryzak naszyjnik – dinozaur – bardzo miękki

Gryzak naszyjnik - Dinozaur - Bardzo Miękki

 

Gryzak miękki (nazewnictwo wg Ark – Medium)

 

Gryzaki miękkie, to kolejny poziom w gryzieniu (po gryzakach bardzo miękkich). Przeznaczone są dla osób, które zaczęły już swoją „przygodę” z gryzieniem. Stawiają one trochę większy opór, niż gryzaki bardzo miękkie, ale wciąż zapewnia dobrą sprężystość.

Poniżej kilka przykładów gryzaka miękkiego:

Gryzak Y-chew – miękki

Gryzak Y-Chew XT – miękki

Gryzak Grabber klocek – miękki

Gryzak Grabber Klocek- Miękki XT

Gryzak bransoletka z wypustkami – miękka

Gryzak bransoletka - z wypustkami - Miękki XT

 

Gryzak twardy (nazewnictwo wg Ark – Tough)

 

Gryzaki twarde, jak sama nazwa wskazuje, są twarde. Rekomendowane są osobom, które lubią gryźć twarde przedmioty, a gryzak miękki nie stanowi już żadnego problemu. Najtwardszy gryzak zapewnia największy opór oraz najlepszą wytrzymałość. Gryzak ten, będzie najlepszą opcją dla osób, które chcą cieszyć się swoim gryzakiem przez długie lata. Trzeba włożyć sporo siły, żeby zgiąć taki gryzak.

Poniżej kilka przykładów gryzaka twardego:

 

Gryzak naszyjnik diament – twardy

Gryzak naszyjnik - Diament - Twardy XXT

Gryzak MegaBrickStick Klocek – twardy

Gryzak Mega BrickStick Klocek - Twardy XXT

Gryzak naszyjnik Krypto Bite – twardy

Gryzak naszyjnik - Krypto-Bite - Twardy

 

 
 

UWAGA!

W przypadku gryzaków sporą rolę odgrywa także ich kształt (szerokość i grubość). Gryzak naszyjnik dinozaur twardy będzie zdecydowanie twardszy, niż gryzak grabber z wypustkami twardy, mimo iż reprezentują tę samą kategorię twardości.

Pomijamy tu gryzaki z serii baby. Stanowią one odrębną kategorię, dedykowaną dla najmłodszych dzieci, poniżej 2.5 roku życia. Gryzaki te omówimy w kolejnym artykule.

 

Daj znać czy materiał Ci pomógł. Jeśli masz jeszcze inne pytania, to pisz w komentarzu. Postaramy się na nie odpowiedzieć w odrębnej publikacji.

 

 

obserwuj nas na

Opracowano na podstawie materiałów pochodzących od producenta gryzaków – Ark Therapeutic.

 

 

 

 

Logopedia PRO – terapia na miarę współczesnego dziecka

Dzisiejszy świat dziecka to pewnego rodzaju pudełko wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, w wyniku czego bardziej świadome środowiska wychowawcze ograniczają jej dostęp do minimum. Nowoczesna technologia to dziedzina życia, która jak każda inna wymaga...

Niezbędnik pracy terapeutycznej – czyli must have każdego logopedy

Ukończyłeś studia i stawiasz pierwsze kroki w pracy logopedy? A może już jesteś logopedą z kilkuletnim stażem,ale masz wrażenie, że ciągle czegoś brakuje w twoim gabinecie? Koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją wyposażenia warsztatu logopedycznego ! Higiena to...

mTalent zajęcia logopedyczne -recenzja programu

mTalent zajęcia logopedyczne Przed nami kolejny program komputerowy wspomagający terapię logopedyczną dzieci. Sprawdźmy czy obietnice producenta zostały spełnione oraz jaką rolę pełnił podczas zajęć logopedycznych. Na początek kilka szczegółów technicznych: Co zawiera...

Praca logopedy z wykorzystaniem programów multimedialnych

Rewolucja elektroniczna poczyniła olbrzymie postępy nie tylko w tak oczywistych dziedzinach, jak informatyka, przemysł elektroniczny, telefonia cyfrowa. Pokłosiem powstania nowych technologii są produkty multimedialne, które coraz częściej służą nie tylko zabawie czy...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym