+48 32 729 87 11

8 pomysłów na kreatywny prezent dla dziecka pod choinkę i nie tylko!

 

Zadbaj o rozwój swojego malucha– kup wyjątkowy i kreatywny prezent dla dziecka pod choinkę!

 

Twoje dziecko spędza za dużo czasu przed ekranem smartfonu czy telewizora i chcesz temu zaradzić? Być może zastanawiasz się jak? Po przeczytaniu tego artykułu dowiesz się jak wybrać kreatywny prezent dla dziecka, a tym samym jak zredukować czas spędzany przed komputerem czy smartfonem.

Z pewnością żyjemy w czasach pełnych elektroniki, na każdym kroku tablety, smartfony, smartwatche, laptopy i coraz większe telewizory. Wszystko z roku na rok jest dużo bardziej intuicyjne i „inteligentne”. Urządzenia i sprzęty się rozwijają, a co z ich użytkownikami?

 

Garść statystyk

 

Dane statystyczne podają, że ponad 80% dzieci i młodzieży w polskich domach, spędza ponad trzy godziny dziennie przed ekranem[1]. Dane te pochodzą z 2017 roku, więc nie uwzględniają aktualnych warunków – pandemia z pewnością dodała po kilka godzin dziennie do tych statystyk. Oczywiście nie należy negować korzyści, jakie daje nam elektronika. Korzystanie z komputera czy telewizji ma wiele pozytywnych aspektów, spełnia m.in. funkcje edukacyjne. Należy jednak mieć na uwadze, że z wszystkiego trzeba umieć korzystać z umiarem, a jeśli już korzystamy, to niech temu przyświeca jakiś konkretny cel np. rozwój umysłowy naszego dziecka.

Pamiętajmy, aby planując sobie i naszym dzieciom codzienne zajęcia, uwzględnić również czynności, które pozwalają na wspólne spędzanie czasu z naszymi pociechami, ma to nieoceniony wpływ na ich rozwój, zarówno emocjonalny jak i psychofizyczny.

 

Okres przedświąteczny – czas zmian

 

Okres przedświąteczny i same Święta Bożego Narodzenia, to idealny czas, aby wdrożyć w życie plan aktywnych zabaw z dzieckiem. Czas podarowany maluchowi dziś, wpłynie korzystnie na rozwój w kolejnych etapach życia.

Zamiast kupować swojemu dziecku kolejną plastikową zabawkę, która za parę chwil zostanie odstawiona w kąt, podaruj mu kreatywny prezent pod choinkę, dzięki czemu spędzicie razem ten czas na zabawach rozwijających logiczne myślenie, kreatywność, koncentrację oraz radzenie sobie z problemami. Twoje dziecko, jak również i Ty, docenicie ten wspólnie spędzony czas w niedalekiej przyszłości.

 

Arante.pl podpowiada jaki kreatywny prezent dla dziecka wybrać w tym roku

 

Poniżej przedstawimy kilka kreatywnych zabawek, które wpiszą się w trend „nauka poprzez zabawę i działanie”. Z pewnością teraz już nie będziesz musiał się zastanawiać, co kupić dziecku w prezencie pod choinkę.

 

1. Zjawiska pogodowe

Zestaw Zjawiska Pogodowe, to idealny prezent dla małych miłośników przyrody. Umożliwi łatwą i przyjemną naukę na temat otaczającego świata przyrody i pogody. Solidnie wykonane, drewniane tablice sprawią, że spojrzenie na tę tematykę odbędzie się z zupełnie nowej perspektywy. W rezultacie zestaw może być interesującą zabawą, która rozwinie świat miłośnika przyrody.

 

Zobacz więcej informacji!

 

2. Scottie Go! HOME

Kolejną naszą propozycją kreatywnego prezentu dla dziecka pod choinkę jest gra, która sprawdzi się zarówno jako prezent dla małych dzieci, jak i starszych. Scottie Go! HOME jest grą, która podpowie jak nauczyć dziecko programowania. Za pomocą kartonowych bloczków gracz układa komendy sterujące Scottiem, które następnie należy zeskanować w aplikacji, by zobaczyć czy bohater wykona zadanie. Gra ta z pewnością spodoba się maluchom, a dodatkowo rozwinie umiejętność logicznego myślenia i podstawowych komend programistycznych. Czas spędzony w ten sposób przed komputerem z pewnością dostarczy Twojemu dziecku sporo radości, a także wpłynie pozytywnie na jego rozwój.

Zobacz więcej informacji!

 

3. Równowaga krzeseł

Tym razem proponujemy coś zupełnie odmiennego, co powinno przypaść do gustu najmłodszym. Równowaga krzeseł, to wyjątkowo kolorowa propozycja, która nauczy malucha cierpliwości, rozwinie umiejętności manualne i motoryczne. Zabawa polega na układaniu 24 krzeseł bez odejmowania żadnego z już wcześniej postawionych tak, aby się nie przewróciły. Wykorzystanie kolorowych krzeseł pozwoli na świetną zabawę dla całej rodziny.

 

Zobacz produkt w sklepie!

 

4. Sekrety elektroniki 500 eksperymentów

Kolejna propozycja na świąteczny prezent spodoba się zarówno młodszym jak i starszym pasjonatom elektroniki. Zestaw Sekrety elektroniki umożliwia tworzenie ponad 500 eksperymentów. Dzięki niemu dziecko pozna zasadę działania silnika, przełączników, źródeł dźwięku i światła. Może budować układy sterowane magnesem, dotykiem, światłem, dźwiękiem oraz wodą i uzyskać w ten sposób m.in. wentylator napędzany silnikiem, błyskającą żarówkę oraz wiele efektów dźwiękowych. – czyż to nie brzmi interesująco? Ten prezent z pewnością wywoła efekt WOW i uśmiech na twarzy każdego dziecka.

Sprawdź także „Sekrety elektroniki 1200 eksperymentów”!

 

 

5. Klocki Wielofunkcyjne

Innym doskonałym pomysłem na prezent dla Twojego dziecka są Klocki Wielofunkcyjne. Jest to wyjątkowa zabawka, przeznaczona głównie dla maluchów w wieku przedszkolnym, choć znajdzie ona również swoich wielbicieli wśród dzieci szkolnych. Klocki idealnie posłużą jako element wspierania rozwoju wszystkich funkcji poznawczych, pamięci krótkotrwałej i koncentracji uwagi.

Sprawdź produkt w naszym sklepie!

 

 

6. Robot TrueTrue

Jeśli Twoje dziecko nie spuszcza z oczu telefonu czy tabletu, to może warto wziąć sprawy w swoje ręce i wykorzystać ten moment na połączenie przyjemnego z pożytecznym? Robot TrueTrue jest urządzeniem typu All-in-one. Jest to doskonałe narzędzie do nauki programowanie z wykorzystaniem tabletu, smartfona lub komputera. Za jego pomocą można od najmłodszych lat rozwijać umiejętności związane z programowaniem, co z pewnością zaowocuje w przyszłości.

Koniecznie zobacz, co jeszcze potrafi ten robot!

 

 

 

7. Złapmy Lwa

Teraz coś dla miłośników gier planszowych. Złapmy Lwa to obrazkowa odmiana japońskich szachów Shogi 9×9. Przeznaczona jest dla dzieci od 10 lat i kształtuje te same umiejętności, co tradycyjne europejskie szachy.

Plansza gry ma wymiar 9×9 pól. Do dyspozycji gracza jest 20 zwierzątek (pionków). Gracz porusza się lwem, żyrafą, słoniem, kurczakiem, psem, kotem, dzikiem oraz zającem. Każdy z nich ma określone możliwości ruchu, a po dojściu do obozu przeciwnika (3 ostanie rzędy planszy) prawie każdy z nich będzie zmieniał swoją moc.

Złapmy Lwa rozwija pamięć, wyobraźnię, umiejętność logicznego myślenia oraz poprawia koncentrację oraz kształtuje orientację przestrzenną.

 

Jeśli jednak gra planszowa to dla Ciebie i Twojego dziecka za mało i chciałbyś coś większego, to polecamy wielkoformatową wersję – Złapmy Lwa- japońskie szachy w wersji dywanowej.

 

Szczegółowe informacje znajdziesz poniżej:

 

 

8. Ruchomy alfabet

Ostatnia nasza propozycja skierowana jest dla poszukiwaczy kolorowych zabawek edukacyjnych. Ruchomy Alfabet to wyjątkowy produkt, dzięki któremu Twoje dziecko pozna tajniki pisania i czytania literek. W zestawie znajduje się 185 kostek, z nadrukowanymi literami. Z załączonych elementów można układać, zarówno pojedyncze wyrazy, jak i całe zdania.

Warto podkreślić, że podczas zabawy dziecko może doskonalić funkcje słuchowo -językowe i wzrokowe, koncentrację uwagi i zapamiętywanie, koordynację wzrokowo – ruchową oraz szereg innych umiejętności poznawczych. Podczas zabawy dziecko będzie trenowało także pamięć słuchową i bezpośrednią.

Gra Ruchomy Alfabet jest idealną zabawką edukacyjną, wspierającą terapię u dzieci ze zdiagnozowaną dysleksją rozwojową. Rodziców zapraszamy do zakupu i zachęcamy do wspólnej zabawy z dzieckiem oraz odkrywania tajników alfabetu!

Zobacz przedmiot w sklepie!

 

Podsumowanie

 

Na koniec kilka słów podsumowania: na rynku posiadamy szeroki wybór zabawek kreatywnych i edukacyjnych, tylko od nas zależy czym się będzie bawiło nasze dziecko i po jakie prezenty sięgniemy w tym roku robiąc listę prezentów dla dziecka pod choinkę. Liczymy na to, że znajdą się na niej również kreatywne propozycje zabawek dla Waszych najmłodszych.

 

To tylko kilka przykładów kreatywnych i rozwijających prezentów pod choinkę dla dziecka, po więcej inspiracji zapraszamy do naszego sklepu: www.arante.pl

 

 

 

 

 

 

[1] https://dziecisawazne.pl/18-powodow-dlaczego-dlugie-ogladanie-telewizji-granie-gry-komputerowe-sluzy-dieciom/

 

 

 

 

Ludzkie ciało – program edukacyjny

Ludzkie ciało - nowy program edukacyjny Ludzkie ciało sprawdzi się w każdej szkole, w której nauczyciele chcą urozmaicić lekcje na etapie edukacji wczesnoszkolnej lub w kolejnych klasach na lekcjach przyrody. Zakres materiału umożliwia wykonywanie ćwiczeń przez dzieci...

Labo Lab

Labolab - zestawy do pracowni przedmiotowych Nowość w ofercie edukacyjnej dla szkół. Nauczanie poprzez eksperymentowanie poprawia wyniki uczniów i korzystnie wpływa na zapamiętywanie . Aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć zjawiska przyrodnicze, ważne jest aby...

Logopedia PRO – terapia na miarę współczesnego dziecka

Dzisiejszy świat dziecka to pewnego rodzaju pudełko wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, w wyniku czego bardziej świadome środowiska wychowawcze ograniczają jej dostęp do minimum. Nowoczesna technologia to dziedzina życia, która jak każda inna wymaga...

Uwaga Słuchowa PRO jako nowoczesne narzędzie do wspomagania nauki języków obcych.

Uwaga Słuchowa PRO – narzędzie, które rewolucjonizuje nauczanie języków obcych i nadaje zupełnie nową skuteczność pracy ośrodków i szkół językowych. Uwaga słuchowa PRO pozwoli Twojej Placówce: wyprzedzić konkurencję wyróżnić się na rynku przyciągnąć więcej klientów...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym