+48 32 729 87 11

Czy sprzęt Uwaga Słuchowa do terapii metodą profesora Alfreda Tomatisa jest dla Ciebie?

Uwaga Słuchowa to sprzęt, w którego sprzedaży mamy kilkuletnie doświadczenie. W związku z tym chcielibyśmy się podzielić z Państwem informacjami, kto faktycznie kupuje sprzęt to terapii według Metody profesora A.Tomatisa. Istnieje wiele grup potencjalnie zainteresowanych nabyciem sprzętu, ale aby mogło dojść do otwarcia gabinetu konieczne są następujące cechy:

 

  1. Zaangażowanie – Powiedzmy szczerze, zarówno my (otwierając gabinet Alfasynapsis) jak i nasi Klienci dokonujący zakupu sprzętu musieliśmy się sporo napracować aby taki punkt terapeutyczny mógł powstać. Wybór odpowiedniego miejsca, wyposażenie gabinetu, zorganizowanie środków, stworzenie oferty, strony internetowej to tylko początek. A przecież jeszcze konieczne są szkolenia, ciągłe podnoszeni kompetencji i cała masa formalności związanych z prowadzeniem gabinetu.

Jeśli brak Ci zaangażowania i Twój zapał szybko „stygnie”, gabinet terapii nie jest dla Ciebie dobrym pomysłem.

  1. Determinacja – Jeśli zaraziła Cię idea stworzenia własnego gabinetu, to zapewne widzisz już oczami wyobraźni ten dzień kiedy prowadzisz terapię, widzisz jej efekty a liczba pacjentów jest większa niż „przepustowość” gabinetu. Tak, taki dzień nadejdzie ale…po drodze będzie sporo dni gdzie nawet najprostsze sprawy pójdą nie po Twojej myśli. Pojawi się zwątpienie i obawy.

Czy aby na pewno jesteś na to przygotowany(a) i masz w sobie dość uporu by to przezwyciężyć?

  1. Misja i motywacja – Powodują nami różne przesłanki. Celem jednych osób jest po prostu „zarabianie”, inni nie do końca mają pomysł na to co ze sobą zrobić, to może warto otworzyć jakiś mały biznes – czemu nie akurat gabinet Tomatisa?

Jeśli nie stoi za Tobą chęć niesienia pomocy innym ludziom, pracy dla nich i czerpania radości z rezultatów swej pracy w postaci wyników, to gabinet terapii nie jest dla Ciebie dobrym pomysłem.

  1. Radość z pracy z dziećmi – Większość pacjentów to dzieci. Często dzieci niesprawiedliwie potraktowane przez los.

Czy masz dosyć siły by dać im nie tylko najbardziej dopasowaną terapię do ich potrzeb ale także uśmiech, zabawę i ciepło?

  1. Chęć uczenia się -Pomimo tego, że podstawy teorii terapii nie są trudne a większość „trudności” bierze na siebie sprzęt Uwaga Słuchowa, to jednak prawdziwie efektywna terapia zaczyna się dopiero po nabyciu doświadczenia.

Jeśli zakładasz, że zaawansowany kurs dla terapeutów to ostatnie stadium Twej edukacji w dziedzinie terapii A.Tomatisa – obawiam się, że jesteś w błędzie. Czeka Cię bowiem nieustający proces uczenia się i zdobywania doświadczenia.

  1. Dobra organizacja – Pacjenci umawiani są na konkretne godziny, każdy z nich jest na innym etapie terapii a oprócz terapii musisz wykonać jeszcze diagnozy, zaplanować wszystko tak aby dostosować się do dostępności pacjentów, sprzętu i własnych.

Jeśli nie masz doświadczenia z terminarzem a punktualność nie jest Twoją mocną stroną…rozważ, czy aby na pewno jest to zajęcie dla Ciebie.

  1. Przezwyciężanie wymówek – Brak środków na zakup sprzętu, brak właściwego biura, brak czasu, „otworzę gabinet tylko jeśli dostanę dofinansowanie” – to tylko niektóre wymówki.

Czasem łatwiej jest nam znaleźć racjonalny powód aby czegoś nie robić niż to zrobić. Nasz umysł czuje, że trzeba będzie wyjść poza „strefę komfortu” by otworzyć gabinet i torpeduje te pomysły. Jeśli przy pierwszej próbie niepowodzenia poddajesz się, to pewnie masz rację, to pewnie nie jest dla Ciebie.

 

Cóż, wykluczyliśmy już sporą grupę potencjalnych terapeutów. Jeśli mimo wszystko uważasz, że warto otworzyć swój gabinet, lub czujesz powołanie do prowadzenia gabinetu w ramach placówki w której pracujesz (szkoła, przedszkole, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, fundacja) to skontaktuj się z nami.

Dla osób które pomyślnie „przeszły” przez powyższą listę wykluczeń, nie ma barier. Właśnie takie osoby są powołane do tego by otwierać gabinety terapii, to budujące, że jest Was coraz więcej.

Jeżeli jesteś w gronie osób zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą sprzętu dostępną na stronie www.arante.pl/sprzet-uwaga-sluchowa-pro

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym