+48 32 729 87 11

Dzisiejszy świat dziecka to pewnego rodzaju pudełko wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, w wyniku czego bardziej świadome środowiska wychowawcze ograniczają jej dostęp do minimum. Nowoczesna technologia to dziedzina życia, która jak każda inna wymaga mądrego przewodnika, wówczas dziecko rozwija się bawiąc oraz wyrównuje swoje deficyty, nie będąc obarczone smutnym obowiązkiem.

logopedia proOdpowiadając tym właśnie potrzebom wydawnictwo Nowa Era zmodyfikowało znany już wcześniej program “Logopedia” o nowe możliwości. Program “Logopedia PRO – pakiet poszerzony”, który już w momencie otwarcia pudełka wywołuje „efekt wow”: tablet, karta MicroSD, pendrive, zdaje się sprawiać wrażenie profesjonalnego i niezawodnego narzędzia pomocy logopedycznej. Pakiet 12 programów multimedialnych, które świetnie sprawdzają się w terapii symatyzmu, rotacyzmu, mowy bezdźwięcznej, jąkania oraz kształtowania słuchu fonematycznego, zostały umieszczone na nośniku typu pendrive, przez co sposób korzystania, w szczególności na pierwszym etapie terapii jest dużo łatwiejszy. Warto pamiętać, iż wówczas logopeda dostosowuje tempo pracy nad określonym problemem logopedycznym do umiejętności każdego dziecka indywidualnie. Terapia wykorzystująca zasoby programu “Logopedia PRO – pakiet poszerzony” obejmuje szeroki wachlarz zadań, atrakcji oraz możliwości personalizacji ustawień, a co ważne użytkowanie programu jest mało skomplikowane dla dziecka. Dzięki temu program w zindywidualizowany sposób pomaga mu pracować nad doskwierającym problemem, co więcej staje się ciekawym doświadczeniem poznawczym.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt – terapia wykorzystująca ten program jest efektywna i 2 1new 2całkowicie bezpieczna, ponieważ podąża za ogólnie przyjętym schematem pracy logopedycznej. Aczkolwiek czy wykorzystywanie tableta, bądź tablicy interaktywnej podczas terapii to dobry pomysł? Myślę, że w odpowiednim umiarze jest to doskonały pretekst do tego, aby pokazać dziecku, że nowinki, które oferuje nam świat techniki to nie tylko gry i niewymagające dużego myślenia filmiki, ale również narzędzia do poszerzenia swojej wiedzy i znalezienia interesującej pasji, rozwijając:

  • koordynację wzrokową,
  • koordynację słuchową
  • koordynację wzrokowo-słuchowo-ruchową,
  • grafomotorykę,
  • elementy logicznego myślenia,
  • pamięć,
  • spostrzegawczość,
  • umiejętność klasyfikacji,
  • umiejętność kategoryzacji.

Niemniej jednak program “Logopedia PRO” to doskonała odpowiedź nie tylko na potrzeby pacjenta, ale również nieoceniona pomoc dla początkującego, jak i doświadczonego terapeuty. Zawód logopedy opiera się na dość bogatym warsztacie np. liczne testy, pomoce dydaktyczne – konieczność nieustannego wykorzystywania tych narzędzi decyduje o posiadania ich w swoim bliskim zasięgu. Terapeuta dzięki aplikacjom umieszczonym na karcie MicroSD (z możliwością instalacji na komputerze), jest w stanie wykonać na tablecie/komputerze całościowe badania logopedyczne bez konieczności uciążliwego doszukiwania się odpowiedniego testu. Ma on ponadto możliwość śledzenia postępów swojego pacjenta.

Zatem Wydawnictwo Nowa Era wprowadzając nową odsłonę programu “Logopedia”, zdaje się znów podążać za głosem dziecka, logopedy oraz rodzica w pełni przewidując kierunek nieustannych zmian zachodzących we współczesnej edukacji i terapii.

Logopeda szkolny Michalina Dzumek

Przekonała Cię powyższa opinia? Jeżeli chcesz zakupić oprogramowanie Logopedia PRO zapraszamy na stronę: www.arante.pl/logopedia

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym