Najpopularniejsze pomoce logopedyczne – TOP 10
Po jakie pomoce do terapii logopedycznej najczęściej sięgali Klienci sklepu Arante.pl w 2022 roku? Byliśmy ciekawi jakie było Wasze TOP 10, więc przeanalizowaliśmy sprzedaż i oto mamy zwycięzców.
Poniżej znajdziesz pomoce logopedyczne, które najczęściej wybieraliście. Czy jest wśród nich i Twój ulubieniec?
Pomoce logopedyczne, które oferujemy w naszym sklepie ułatwiają prowadzenie terapii logopedycznej oraz:
- korygują wady wymowy,
- usprawniają motorykę aparatu mowy,
- ułatwiają pracę profilaktyczną zaburzeń w komunikowaniu się u dzieci i dorosłych,
- usprawniają stymulację mowy opóźnionej,
- ułatwiają prowadzenie rehabilitacji mowy po udarach, wypadkach i urazach,
- usprawniają ćwiczenia profilaktyczne i terapeutyczne w zakresie czytania i pisania,
- usprawniają prowadzenie terapii rozwoju psychomotorycznego,
- umożliwiają przeprowadzenie badania logopedyczne i postawienie diagnozy,
- usprawniają ćwiczenia logopedyczne i wiele innych.
Pomoce logopedyczne ułatwiają pracę logopedy i bardzo często prowadzą do poprawy skuteczności terapii. Wiele pomocy, szczególnie tych dedykowanych do pracy z najmłodszym pacjentem, wpływa na zaangażowanie się dziecka w ćwiczenia. Zabawki logopedyczne, gry czy ciekawe akcesoria zachęcają najmłodszych do współpracy. Dziecko pracuje znacznie chętniej, gdyż cała terapia kojarzy mu się z zabawą. Wybierając swój sprzęt logopedyczny, pamiętaj, żeby wybierać akcesoria najwyższej jakości, które zagwarantują bezpieczeństwo Twoim pacjentom, a Tobie zaoszczędzą sporo czasu.
POMOCE LOGOPEDYCZNE – TOP 10 2022 ROKU
Miejsce 1. REREK wibrator logopedyczny do wywoływania głoski r + 4 końcówki Spoon Tip
Rerek logopedyczny przyda się w terapii rotacyzmu, osobom które chcą usprawnić swoje umiejętności mówienia oraz poprawić wypowiadanie głoski „r”.
Miejsce 2. Gryzak Grabber z Wypustkami – Bardzo Miękki
Gryzak Grabber z wypustkami przysłuży się osobom, które chcą poprawić zdolności gryzienia i żucia a także osobom z osłabionym napięciem mięśniowym twarzy oraz logopedom. Tego typu gryzak logopedyczny jest bardzo przydatnym narzędziem stosowanym w ramach profilaktyki logopedycznej. Za jego pomocą można wykonywać ćwiczenia usprawniające język, wargi oraz policzki- co znacząco poprawia jakość mowy.
Miejsce 3. Gryzak Chewy Tube z wypustkami – zielony – Miękki
Chewy Tube to bezpieczna alternatywa dla nieodpowiednich przedmiotów, które są żute przez dzieci i dorosłych jako sensoryczna stymulacja. Ma fakturowaną powierzchnię, oraz rurkowy kształt litery „T”. Dzięki temu można zawiesić go na sznurku i nosić jako naszyjnik, a wtedy gryzak stanie się niezwykle łatwo dostępny.
Miejsce 4. Gryzak Baby Grabber z wypustkami – Bardzo Miękki
Gryzak Baby Grabber z wypustkami – bardzo miękki, sprawdzi jako pierwszy gryzak i pomoc przy wyrzynających się ząbkach. To także alternatywa do ssanego przez dziecko kciuka. Gryzak ten przeznaczony jest dla dzieci już w okolicach 5-6 miesiąca życia.
Wypustki znajdujące się na narzędziu zapewnią dodatkowe wrażenia sensoryczne w stosunku do standardowej wersji. Znakomicie sprawdzi się zatem także jako nowy bodziec do rozwoju w przypadku, gdy Twoje dziecko korzysta bądź korzystało już z gładkiego gryzaka.
Miejsce 5. Szpatułka płaska Spoon z wypustkami 3- pak
Szpatułka płaska Spoon z wypustkami świetnie sprawdzi się podczas karmienia osób z ograniczoną zdolnością ruchową ust lub osobom które mają trudności z jedzeniem łyżeczką jak również znajdzie zastosowanie podczas karmienia dzieci np. jogurtami, musami owocowymi lub kaszkami dla dzieci.
Miejsce 6. Wibrator logopedyczny Z-Vibe + końcówka Probe
Wibrator logopedyczny Z-vibe jest narzędziem przeznaczonym dla osób prowadzących terapie mowy (logopedyczną). Wykorzystując tego typu pomoc logopedyczną wzbudzimy ciekawość pacjentów i chęć do dalszej pracy.
Miejsce 7. Carry Kit: Wibrator logopedyczny Z-Vibe + 3 Końcówki Masujące
Carry Kit Z-Vibe to zestaw specjalnie stworzony do rehabilitacji aparatu mowy.
To zestaw logopedyczny zaprojektowany specjalnie z myślą o terapeutach leczących zaburzenia mowy, osobach borykających się z zaburzeniami sensorycznymi oraz mamach, które mogą wykorzystać go do nauki karmienia swoich dzieci.
Miejsce 8. Narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka
Narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka wspomagają umiejętność żucia oraz wyrazistej artykulacji. To pomoc logopedyczna dla osób z bardzo ograniczoną ruchliwością języka.
Sprawdzą się dla osób będących w trakcie poudarowej rehabilitacji mowy oraz dla osób z dyzartrią, które mają przynajmniej elementarną świadomość ułożenia języka. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.
Miejsce 9. Zestaw końcówek masujących do wibratora logopedycznego
Zestaw końcówek kotek, myszka, piesek to świetna pomoc do uatrakcyjnienia terapii karmienia czy sensoryczno-motorycznej jamy ustnej. Przyjazne postacie zwierzątek zachęcają najmłodszych pacjentów do zaangażowania się w terapię. Użyj uszu myszki, jako łyżeczki; wykorzystaj różne kształty i tekstury do dostarczenia nowych wrażeń sensorycznych w obrębie jamy ustnej oraz poza nią (wokół ust czy na twarzy).
Każda końcówka z zestawu jest kompatybilna z wibratorami: Z-vive, Z-grabber oraz Rerek.
Miejsce 10. Walizeczka logopedyczna ARK – zestaw szpatułek ARK z wibratorem logopedycznym Z-vibe
Walizeczka ARK pomoże każdemu logopedzie w jego codziennej pracy. W jej skład wchodzą pomoce logopedyczne niezbędne podczas terapii logopedycznej: wibrator Z-Vibe, szpatułki, gryzaki oraz latarka logopedyczna.
Zestaw znajdzie swoje zastosowanie w terapii logopedycznej w gabinetach logopedycznych, szkołach czy przedszkolach.
POZNAJ INNE POMOCE DO TERAPII LOGOPEDYCZNEJ