Deprecated: Required parameter $location follows optional parameter $post_types in /home/aranteblog/public_html/blog/wp-content/plugins/monarch/monarch.php on line 3783
Najpopularniejsze pomoce logopedyczne - TOP 10 - Blog Arante.pl
+48 32 729 87 11

Najpopularniejsze pomoce logopedyczne – TOP 10

 

Po jakie pomoce do terapii logopedycznej najczęściej sięgali Klienci sklepu Arante.pl w 2022 roku? Byliśmy ciekawi jakie było Wasze TOP 10, więc przeanalizowaliśmy sprzedaż i oto mamy zwycięzców.

Poniżej znajdziesz pomoce logopedyczne, które najczęściej wybieraliście. Czy jest wśród nich i Twój ulubieniec?

Pomoce logopedyczne, które oferujemy w naszym sklepie ułatwiają prowadzenie terapii logopedycznej oraz:

  • korygują wady wymowy,
  • usprawniają motorykę aparatu mowy,
  • ułatwiają pracę profilaktyczną zaburzeń w komunikowaniu się u dzieci i dorosłych,
  • usprawniają stymulację mowy opóźnionej,
  • ułatwiają prowadzenie rehabilitacji mowy po udarach, wypadkach i urazach,
  • usprawniają ćwiczenia profilaktyczne i terapeutyczne w zakresie czytania i pisania,
  • usprawniają prowadzenie terapii rozwoju psychomotorycznego,
  • umożliwiają przeprowadzenie badania logopedyczne i postawienie diagnozy,
  • usprawniają ćwiczenia logopedyczne i wiele innych.

Pomoce logopedyczne ułatwiają pracę logopedy i bardzo często prowadzą do poprawy skuteczności terapii. Wiele pomocy, szczególnie tych dedykowanych do pracy z najmłodszym pacjentem, wpływa na zaangażowanie się dziecka w ćwiczenia. Zabawki logopedyczne, gry czy ciekawe akcesoria zachęcają najmłodszych do współpracy. Dziecko pracuje znacznie chętniej, gdyż cała terapia kojarzy mu się z zabawą. Wybierając swój sprzęt logopedyczny, pamiętaj, żeby wybierać akcesoria najwyższej jakości, które zagwarantują bezpieczeństwo Twoim pacjentom, a Tobie zaoszczędzą sporo czasu.

 

POMOCE LOGOPEDYCZNE – TOP 10 2022 ROKU

Pomoce logopedyczne wybierane przez logopedów 1

Miejsce 1. REREK wibrator logopedyczny do wywoływania głoski r + 4 końcówki Spoon Tip

Rerek logopedyczny przyda się w terapii rotacyzmu, osobom które chcą usprawnić swoje umiejętności mówienia oraz poprawić wypowiadanie głoski „r”.

KUPUJĘ

 

Miejsce 2. Gryzak Grabber z Wypustkami – Bardzo Miękki

Gryzak Grabber z wypustkami przysłuży się osobom, które chcą poprawić zdolności gryzienia i żucia a także osobom z osłabionym napięciem mięśniowym twarzy oraz logopedom. Tego typu gryzak logopedyczny jest bardzo przydatnym narzędziem stosowanym w ramach profilaktyki logopedycznej. Za jego pomocą można wykonywać ćwiczenia usprawniające język, wargi oraz policzki- co znacząco poprawia jakość mowy.

KUPUJĘ

 

Miejsce 3. Gryzak Chewy Tube z wypustkami – zielony – Miękki

Chewy Tube to bezpieczna alternatywa dla nieodpowiednich przedmiotów, które są żute przez dzieci i dorosłych jako sensoryczna stymulacja. Ma fakturowaną powierzchnię, oraz rurkowy kształt litery „T”. Dzięki temu można zawiesić go na sznurku i nosić jako naszyjnik, a wtedy gryzak stanie się niezwykle łatwo dostępny.

KUPUJĘ

Pomoce logopedyczne wybierane przez logopedów 2

 

Miejsce 4. Gryzak Baby Grabber z wypustkami – Bardzo Miękki

Gryzak Baby Grabber z wypustkami – bardzo miękki, sprawdzi jako pierwszy gryzak i pomoc przy wyrzynających się ząbkach. To także alternatywa do ssanego przez dziecko kciuka. Gryzak ten przeznaczony jest dla dzieci już w okolicach 5-6 miesiąca życia.

Wypustki znajdujące się na narzędziu zapewnią dodatkowe wrażenia sensoryczne w stosunku do standardowej wersji. Znakomicie sprawdzi się zatem także jako nowy bodziec do rozwoju w przypadku, gdy Twoje dziecko korzysta bądź korzystało już z gładkiego gryzaka.

KUPUJĘ

 

Miejsce 5. Szpatułka płaska Spoon z wypustkami 3- pak

Szpatułka płaska Spoon z wypustkami świetnie sprawdzi się podczas karmienia osób z ograniczoną zdolnością ruchową ust lub osobom które mają trudności z jedzeniem łyżeczką jak również znajdzie zastosowanie podczas karmienia dzieci np. jogurtami, musami owocowymi lub kaszkami dla dzieci.

KUPUJĘ

 

Miejsce 6. Wibrator logopedyczny Z-Vibe + końcówka Probe

Wibrator logopedyczny Z-vibe jest narzędziem przeznaczonym dla osób prowadzących terapie mowy (logopedyczną). Wykorzystując tego typu pomoc logopedyczną wzbudzimy ciekawość pacjentów i chęć do dalszej pracy.

KUPUJĘ

Pomoce logopedyczne wybierane przez logopedów 3

Miejsce 7. Carry Kit: Wibrator logopedyczny Z-Vibe + 3 Końcówki Masujące

Carry Kit Z-Vibe to zestaw specjalnie stworzony do rehabilitacji aparatu mowy.

To zestaw logopedyczny zaprojektowany specjalnie z myślą o terapeutach leczących zaburzenia mowy, osobach borykających się z zaburzeniami sensorycznymi oraz mamach, które mogą wykorzystać go do nauki karmienia swoich dzieci.

KUPUJĘ

 

Miejsce 8. Narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka

Narzędzia do pionizacji i lateralizacji języka wspomagają umiejętność żucia oraz wyrazistej artykulacji. To pomoc logopedyczna dla osób z bardzo ograniczoną ruchliwością języka.

Sprawdzą się dla osób będących w trakcie poudarowej rehabilitacji mowy oraz dla osób z dyzartrią, które mają przynajmniej elementarną świadomość ułożenia języka. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

KUPUJĘ

Pomoce logopedyczne wybierane przez logopedów 4

 

Miejsce 9. Zestaw końcówek masujących do wibratora logopedycznego

Zestaw końcówek kotek, myszka, piesek to świetna pomoc do uatrakcyjnienia terapii karmienia czy sensoryczno-motorycznej jamy ustnej. Przyjazne postacie zwierzątek zachęcają najmłodszych pacjentów do zaangażowania się w terapię. Użyj uszu myszki, jako łyżeczki; wykorzystaj różne kształty i tekstury do dostarczenia nowych wrażeń sensorycznych w obrębie jamy ustnej oraz poza nią (wokół ust czy na twarzy).

Każda końcówka z zestawu jest kompatybilna z wibratorami: Z-vive, Z-grabber oraz Rerek.

KUPUJĘ

 

Miejsce 10. Walizeczka logopedyczna ARK – zestaw szpatułek ARK z wibratorem logopedycznym Z-vibe

Walizeczka ARK pomoże każdemu logopedzie w jego codziennej pracy. W jej skład wchodzą pomoce logopedyczne niezbędne podczas terapii logopedycznej: wibrator Z-Vibe, szpatułki, gryzaki oraz latarka logopedyczna.

Zestaw znajdzie swoje zastosowanie w terapii logopedycznej w gabinetach logopedycznych, szkołach czy przedszkolach.

KUPUJĘ

 

POZNAJ INNE POMOCE DO TERAPII LOGOPEDYCZNEJ

SPRAWDZAM

 

 

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

Wystukiwanie rytmów – terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

Wystukiwanie rytmów to świetna i pełna radości zabawa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali analizę i syntezę słuchową oraz wnosi do rozwoju dziecka wiele wartości. Jakich? Sprawdź w naszym artykule. Pobierz darmowe karty pracy i baw się!

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca wiadomość.

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym