Deprecated: Required parameter $location follows optional parameter $post_types in /home/aranteblog/public_html/blog/wp-content/plugins/monarch/monarch.php on line 3783
Nowoczesna szkoła - hity i nowości w oprogramowaniach dla szkół- Blog Arante
+48 32 729 87 11

Nowoczesna szkoła to taka, która wykorzystuje ciekawe oprogramowanie do urozmaicenia nauki. Zobacz, jak nowoczesne programy mogą wpłynąć na edukację w szkole.

 

Dlaczego warto wprowadzać do szkoły nowe technologie i korzystać z edukacyjnego oprogramowania? Bo to świetny sposób na efektywną naukę!

Zobacz, czym cechuje się nowoczesna szkoła, jakie oprogramowanie jest w niej często wykorzystywane, a także jak wpływa to na naukę — zarówno po stronie ucznia, jak i nauczyciela.

Czym cechuje się nowoczesna szkoła?

Nowoczesna szkoła to taka, w której do nauki wykorzystywane są nowe technologie. Dziś uczniowie mają do nich dostęp od dzieciństwa, dlatego często korzystanie z programów i aplikacji edukacyjnych przynosi często lepsze rezultaty, niż tradycyjne metody nauki bazujące na czytaniu podręczników, rozwiązywaniu ćwiczeń w zeszytach ćwiczeń, czy uczeni się na pamięć.

Warto dbać o urozmaicenie nauki, zamiast wybierać tylko i wyłącznie najpowszechniejsze metody. Różnorodność sprawi, że uczniowie łatwiej przyswoją nową wiedzę, jak i zaczną zdobywać ją na własną rękę.

Nowoczesne programy i aplikacje to rozwiązanie zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Uczniom spodobają się interaktywne plansze i dodatkowe ćwiczenia, materiały i gry, a nauczyciele o wiele łatwiej zaprezentują dane zagadnienie, zyskując skupienie i zainteresowanie ucznia.

Nowoczesne programy a edukacja

Nowoczesna szkoła powinna korzystać z materiałów w formie cyfrowej. To ułatwiałoby nie tylko przekazywanie wiedzy, ale także kontrolowanie postępów ucznia. Pomoce multimedialne i oprogramowanie naukowe pozwoliłyby na zupełnie inne metody nauki. Uczniowie mogliby nie tylko przeczytać o niektórych teoriach, wydarzeniach i procesach, ale także zobaczyć je na własne oczy, czy przetestować. Interaktywne programy angażują, motywują do samodzielnego zgłębiania wiedzy, a także rozbudzają ciekawość dzieci.

Co więcej, takie oprogramowania mają także interaktywne ćwiczenia, dodatkowe testy, czy poradniki, które ułatwiają nie tylko naukę uczniom, ale także i pracę nauczycielom, czy pedagogom. Tym samym wprowadzenie nowoczesnego oprogramowania do szkoły ma wiele plusów.

Popularne oprogramowanie

Wśród popularnego oprogramowania można wymienić programy wspierające naukę konkretnych przedmiotów, czy ułatwiającym pracę specjalistom, takim jak logopedzi. Do tego ostatniego zostały przygotowane pakiety z oprogramowaniem oraz niezbędnikami w pracy logopedy.

Często wykorzystywane są także zestawy ćwiczeń dla dzieci 5-7 lat wspierające rozwój i łączące tradycyjne materiały edukacyjne i nowoczesne formy nauki.

Przykładem takich programów są między innymi programy z multimedialnej pracowni przedmiotowej. To dodatkowe materiały z lekcjami, zadaniami, filmami, symulacjami, grami, obiektami 3D, grami dydaktycznymi i planszami interaktywnymi, które wspomagają naukę danego przedmiotu.

Zdecydowanie warto wprowadzać nowoczesne technologie do szkół! Te są świetną pomocą dydaktyczną, wspomagają proces uczenia, a także zapamiętywania nowych informacji. Dzięki atrakcyjnej formie, po aplikacje i oprogramowania edukacyjne uczniowie sięgają częściej, dzięki czemu osiągają lepsze wyniki w nauce, a także szybciej przyswajają materiał, w trakcie regularnych powtórek.

 

Tego jeszcze nie wiesz o dysgrafii…

Twoje dziecko lub uczeń ma problem z pisaniem, a jego pismo jest nieczytelne i nieestetyczne? Dysgrafia, prócz niekształtnego i mało czytelnego pisma, to także inne charakterystyczne nieprawidłowości. Podpowiadamy co to jest dysgrafia? Jak ją zdiagnozować? Jak pomóc dziecku z dysgrafią? …

Ćwiczenia grafomotoryczne – rysujemy szlaczki – KARTY PRACY do pobrania

Każde dziecko, aby nauczyć się rysować i pisać, musi wpierw opanować umiejętności grafomotoryczne. Grafomotoryka w uproszczeniu, to nic innego jak właściwe i precyzyjne ruchy palców, dłoni oraz rąk, które umożliwiają nam pisanie, rysowanie, chwytanie i podnoszenie przedmiotów oraz manipulowanie nimi. Jakie ćwiczenia poprawiają mobilność palców, dłoni i rąk?

Labo Lab

Labolab - zestawy do pracowni przedmiotowych Nowość w ofercie edukacyjnej dla szkół. Nauczanie poprzez eksperymentowanie poprawia wyniki uczniów i korzystnie wpływa na zapamiętywanie . Aby uczniowie mogli lepiej zrozumieć zjawiska przyrodnicze, ważne jest aby...

Nauka cyfr w przedziale 1-10 u dzieci z zaburzeniami w spektrum autyzmu (ASD) i nie tylko

Matematyka, ze względu na swoją abstrakcyjność, jest dziedziną nauki, która sprawia trudność niejednemu dziecku. Dla dziecka z autyzmem pojęcia matematyczne, w tym cyfry są często bardzo trudne do zrozumienia i opanowania. Dlatego przy wprowadzaniu zagadnień matematycznych tak ważne jest obrazowanie i bazowanie na konkretach.

Jak się bawić klockami Cuisenaire’a? 6 zabaw z wykorzystaniem klocków Cuisenaire’a

Klocki Cuisenaire’a, zwane także kolorowymi liczbami lub liczbami w kolorach, to zbiór 10 klocków. Jak się nimi bawić? W jakich zabawach można je wykorzystać? Jakie korzyści daje zabawa klockami Cuisenaire’a?

Co pod choinkę dla Twojego Dziecka – 7 pomysłów na inteligentny prezent

Co pod choinkę dla Twojego Dziecka – 7 pomysłów na inteligentny prezent.   Przyjemność i nauka w jednym. W tym roku podaruj dziecku coś, co nie tylko zagwarantuje mu świetną zabawę, ale pozwoli też rozwinąć nowe umiejętności.   Zamiast kupować mu kolejną...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym