+48 32 729 87 11

Rysowanie oburącz – czy wiesz jak wiele umiejętności można dzięki temu wypracować?

 

Ćwiczenia obiema rękoma jednocześnie pomagają wypracować u dziecka wiele umiejętności. W trakcie takich zabaw pobudzamy do pracy obie półkule mózgowe, ale to nie wszystko… Pobierz nasze darmowe karty pracy i zobacz co jeszcze można z nimi ćwiczyć.

Rysowanie oburącz od środka na zewnątrz, od lewej do prawej, z góry na dół i na odwrót, pobudzi koncentrację uwagi i wpłynie na rozwój orientacji przestrzennej. Przy takich ćwiczeniach łatwiej zapamiętać dziecku prawą i lewą stronę, co z kolei przyczyni się do śmiałego przekraczania linii środkowej ciała.

rysowanie oburącz karty pracy

POBIERZ KARTY

 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez arante.pl – pomoce pedagogiczne, logopedyczne i terapeutyczne (@arante.sklep)

Jeżeli jesteś nauczycielem, terapeutą lub rodzicem, na pewno zauważyłeś, że rysowanie oburącz sprawia dzieciom na początku niemały kłopot. Jednak systematyczne wykonywanie ćwiczeń obiema rękami jednocześnie stwarza pole do pokonywania własnych słabości i cieszenia się z postępów.

Zabawy z kartami pozwolą Wam również na wypracowanie u dzieci koordynacji wzrokowo-ruchowej, widzenia peryferyjnego, integracji bilateralnej oraz rozwój ogólnych zdolności ruchowych i intelektualnych.

Polecamy również wyjątkowe Tabliczki do ćwiczenia koordynacji ruchowej rąk, które znajdziecie w naszym sklepie:

tabliczki do ćwiczeń koordynacji ruchowej rysowanie oburącztabliczki do ćwiczeń koordynacji ruchowej rysowanie oburącz

KUP W SKLEPIE

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

Wystukiwanie rytmów – terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

Wystukiwanie rytmów to świetna i pełna radości zabawa, która rozwija koordynację wzrokowo-ruchową, doskonali analizę i syntezę słuchową oraz wnosi do rozwoju dziecka wiele wartości. Jakich? Sprawdź w naszym artykule. Pobierz darmowe karty pracy i baw się!

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca wiadomość.

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym