+48 32 729 87 11

Wystukiwanie rytmów – terapeutyczna i rozwojowa zabawa + karty pracy

 

Przedstawiamy Ci fenomenalne i jedyne w swoim rodzaju Karty do wystukiwania rytmów, które stworzyliśmy z myślą o świetnej zabawie, pełnej radości, wyzwań i nauki! Zobacz jak je wykorzystać i ile wartości wnoszą do rozwoju dziecka.

Karty prezentują graficzne wzory znanych wszystkim piosenek i wyliczanek, których rytm odtwarza się za pomocą wystukiwania lub wyklaskiwania.

Sprawdzają się idealnie nie tylko do spędzania czasu z własnym dzieckiem czy na zajęciach specjalistycznych w małych grupach. Dzięki nim stworzysz prawdziwą orkiestrę perkusyjną z dużą ilością dzieci w przedszkolach
i szkołach, cudownie się przy tym bawiąc!

Karty zawierają proste oraz bardziej skomplikowane rytmy graficzne, dzięki którym dziecko może przedstawiać ruchowo całe melodie i rymowanki.

wystukiwanie_rytmow_karty_pracy

POBIERZ KARTY

Zobacz, jakie wartości do rozwoju dziecka wnoszą ćwiczenia z Kartami do wystukiwania rytmów:

 • rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej
 • trening zdolności motorycznych
 • doskonalenie analizy i syntezy słuchowej
 • rozwój mowy (rozwijanie motoryki małej ma pośredni wpływ na pobudzanie ośrodka mowy w mózgu)
 • nabywanie umiejętności matematycznych – wzory, sekwencja, regularność, powtarzalność, zmienność, rytm, kolory i kształty to pojęcia, których dostrzeganie i różnicowanie stanowi podstawę do przewidywania ciągów operacyjnych
 • pomoc w zrozumieniu sensu kodowania i dekodowania oraz rozwiązywania problemów w sposób twórczy
 • rozwój pamięci
 • przygotowanie do zapisu nutowego
 • wspieranie kreatywnego myślenia
 • integracja grupy
 • wspaniały pomysł na spędzanie wspólnych chwil w rodzinie
 • rozwój emocjonalny – pokonywanie trudności.

 

Zapis prostych znaków graficznych stwarza możliwość odczytywania ich również do góry nogami!
Dzięki temu zabawy z kartami można wykorzystać w zabawie w parach naprzeciw siebie.

 

Poproś dzieci, aby narysowały wymyślony przez siebie rytm z poznanych znaków graficznych do wybranych wierszyków lub piosenek. Ich pomysłowość może Cię naprawdę zaskoczyć!

 

Szukasz pomocy wspierających zmysł słuchu? Sprawdź nasze propozycje na stronie sklepu:

SPRAWDZAM POMOCE

 

Karty zostały przetestowane w szkole, dzieciom bardzo się spodobało Autorka kart pracy, to Kornelia Kotlarz, wieloletnia nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, wychowania fizycznego oraz tańca, instruktorka terapii ekspresyjnych i technik relaksacyjnych, pasjonatka rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Pomysły na zabawy terapeutyczne i edukacyjne z wykorzystaniem klamerek

Klamerki to niezwykle praktyczne produkty, które można wykorzystać do niezliczonej ilości zabaw terapeutycznych i edukacyjnych, podczas których dziecko rozwinie szereg umiejętności i kompetencji.

Gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej – przykłady zabaw

Jeśli jeszcze nie wykorzystujesz potencjału gier zręcznościowych w terapii pedagogicznej, to pora to zmienić! Jak wykorzystać gry zręcznościowe w terapii pedagogicznej? Sprawdź nasze propozycje zabaw i ćwiczeń z wykorzystaniem kilku popularnych gier.

LICZMANY – jak wspomóc dzieci w nauce zagadnień matematycznych?

Profesor Edyta podkreśla w swoich pracach, że ponad połowa polskich dzieci wykazuje uzdolnienia matematyczne już w przedszkolu. Niestety po ośmiu miesiącach nauki w szkole programowej już tylko co ósme dziecko przejawia wysokie zdolności matematyczne! To niezwykle smutna i zatrważająca wiadomość.

Wykorzystanie „dmuchajek” w terapii logopedycznej

W tym artykule znajdziesz ciekawe pomysły na kreatywne zabawy do wykorzystania podczas terapii logopedycznej. Taka forma ćwiczeń ma na celu wsparcie dziecka w procesie nauki prawidłowego oddychania.

Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym