+48 32 729 87 11

❓Czy wiesz na co zwrócić uwagę, wybierając nowe pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola?
❓ Jaki sprzęt jest potrzebny, aby prowadzić efektywne i ciekawe zajęcia?
❓ W jakie pomoce edukacyjne wyposażyć salę?
❓ Które pomoce będą uniwersalne dla każdego ucznia, a przy tym wielozadaniowe?
❓ Która pomoc będzie dobrą inwestycją na lata?
👉Jeśli borykasz się z tymi pytaniami, to zostań z nami. Nie zapomnij pobrać checklisty, którą przygotowaliśmy dla Ciebie. Znajdziesz ją na dole artykułu.

 

Pomoc dydaktyczne do szkoły i przedszkola – na co nauczyciel powinien zwrócić uwagę przy ich wyborze?

📌Bezpieczeństwo produktu

 

Najważniejszą kwestią, naszym zdaniem, jest bezpieczeństwo produktu.

Warto tutaj zwrócić uwagę na: materiał, z którego została stworzona pomoc, czy dany produkt ma certyfikat bezpieczeństwa.

Bowiem tylko w przypadku takich produktów mamy pewność, że będą niezawodne i wartościowe.

📌 Możliwość dopasowania do wieku

 

Zwróć uwagę na możliwość dostosowania pomocy do wieku dziecka.

Inną pomoc wykorzystamy przy pracy z niemowlakiem, inną z trzylatkiem, a jeszcze inną na przykład z siedmiolatkiem. Ponadto wielkość i skład danych pomocy wtedy jest inna.

Dlatego tak istotne są informacje zamieszczane przy produktach, dla jakiej kategorii wiekowej są przeznaczone.

 

pomoce dydaktyczne do szkoły i przedszkola

 

 

📌 Możliwość dopasowania do zainteresowań i możliwości ucznia

Dla nas ważny jest również dobór pomocy do zainteresowań i możliwości dziecka.

Każde dziecko jest tak naprawdę inne, dlatego wybierając pomoce warto sięgać po takie, przy których mamy możliwość stopniowania trudności zadań.

 

📌 Wielostanowiskowość i licencja bezterminowa

 

W przypadku pomocy multimedialnych warto zwrócić uwagę na to, czy są one wielostanowiskowe, bez limitu kont dla terapeutów, aby można było korzystać z nich nie tylko na jednym komputerze, ale kilku.

Takie rozwiązanie jest tym bardziej korzystne, gdy zajęcia prowadzone są na przykład przez kilku nauczycieli, gdzie zajęcia w danym momencie mogą się zdublować.

W przypadku programów komputerowych ważna jest także bezterminowość licencji takiego programu.

 

programy terapeutyczno-edukacyjne

 

 

📌 Różnorodność zadań

A co z różnorodnością zadań? Naszym zdaniem jest także istotna. Pomoce, które dają możliwość wielokrotnego i różnorodnego użytku, przy których zabawa nigdy nie przebiega tak samo, w końcu przy których dzieci nie wyuczą się na pamięć wykonania, jest ważna. Dotyczy to głównie pomocy multimedialnych, ale warto sprawdzić tę cechę przy pomocach tradycyjnych.

 

 

 

📌Kreatywność, nowatorstwo i „świeżość”

 

W dzisiejszym świecie innowacyjność jest pożądana. Dlatego wybierając pomoce dydaktyczne warto sięgać po produkty, które są nowatorskie.

Dlaczego? Według nas, pomoce niestandardowe, kreatywne, „świeże” po pierwsze, zwiększają zaangażowanie dziecka w procesie nabywania wiedzy, po drugie, pozwalają osiągnąć zaplanowane przez nas cele.

 

 

 

📌 Wielofunkcyjność

 

Obecnie mile widziane są produkty, które możemy wykorzystać na różnych płaszczyznach. Takie, które będą doskonalić kilka, a nawet kilkanaście różnych umiejętności oraz takie, które można wykorzystać w pracy z dziećmi, które mają różne możliwości uczenia się.

Dlaczego? Bowiem w jednej „klasie” nie spotkamy się z dziećmi identycznymi. Nauczyciel będzie prowadził w tym samym czasie zajęcia z dziećmi: zdolnymi, o przeciętnych możliwościach uczenia się, ale i z różnymi dysfunkcjami, czy orzeczeniami.

 

 

 

📌Obudowa merytoryczna (karty pracy, scenariusz, poradniki w zestawie) 

Sprawdź czy dana pomoc edukacyjna ma obudowę metodycznączy otrzymujemy w pakiecie z nimi na przykład karty pracy, scenariusze, itp.

Każde wsparcie dla nauczyciela, które będzie doskonalić jego warsztat pracy, każdy gratis do pomocy, który urozmaici zajęcia, jest walorem danej pomocy edukacyjnej.

Dlaczego? Odpowiedź jest tutaj oczywista, ułatwiają pracę nauczycielowi, terapeucie, rodzicowi.

 

 

🧡Abu ułatwić Ci wybór pomocy dydaktycznych, przygotowaliśmy powyższe wskazówki w formie checklisty 📝

 

👇👇👇

na co zwrócić uwagę przy wyborze pomocy dydaktycznych - checklista dla nauczyciela

Chcesz wejść w nowy rok szkolny z przekonaniem, że masz to, czego dzieci oczekują, że Twoje zajęcia będą inne, że nie będą nudne? Odwiedź nasz sklep 👇

 

ZOBACZ WSZYSTKIE POMOCE DYDAKTYCZNE

 

Kto nie powinien kupować sprzętu Uwaga Słuchowa?

Czy sprzęt Uwaga Słuchowa do terapii metodą profesora Alfreda Tomatisa jest dla Ciebie? Uwaga Słuchowa to sprzęt, w którego sprzedaży mamy kilkuletnie doświadczenie. W związku z tym chcielibyśmy się podzielić z Państwem informacjami, kto faktycznie kupuje sprzęt to...

Uwaga Słuchowa PRO jako nowoczesne narzędzie do wspomagania nauki języków obcych.

Uwaga Słuchowa PRO – narzędzie, które rewolucjonizuje nauczanie języków obcych i nadaje zupełnie nową skuteczność pracy ośrodków i szkół językowych. Uwaga słuchowa PRO pozwoli Twojej Placówce: wyprzedzić konkurencję wyróżnić się na rynku przyciągnąć więcej klientów...

Czy sprzęt cyfrowy jest lepszy od analogowego? Fakty i mity.

Cyfrowy czy analogowy? Jaki wybrać sprzęt do terapii uwagi słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa?   Nadal dużo kontrowersji i pytań, zarówno w środowisku terapeutów, jak i rodziców budzi sprawa sprzętu wykorzystywanego do terapii metodą prof. A. Tomatisa....

Amerykański patent na wywoływanie głosek

Wywoływanie głosek, żyjemy w świecie, w którym wady wymowy u dzieci stały się przerażająca plagą. Przyczyny ich powstawania w dużym stopniu determinują sposób postępowania logopedycznego. Dla współczesnego logopedy wiedza zdobyta w czasie studiów staje się kroplą w...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym