+48 32 729 87 11

Głoska [sz] – sposoby na utrwalenie głosek szumiących

Logopeda w swojej pracy bardzo często spotyka się z nieprawidłową, bądź brakiem, właściwej realizacji głosek szeregu szumiącego. Przechodząc przez kolejne etapy pracy terapeutycznej, od momentu pojawienia się dźwięku, do czasu jego utrwalenia w mowie spontanicznej, może minąć naprawdę sporo czasu. Wtedy właśnie szukamy nowych, ciekawych sposobów na utrwalanie głosek w wyrazach, zdaniach, mowie opowieściowej. Jakie pomoce logopedyczne wybrać?

Logokostki głoska [sz] – recenzja produktu

Jeśli poszukujesz ciekawych sposobów na utrwalenie głosek szumiących w wyrazach, zdaniach i mowie opowieściowej, to ta propozycja może Cię zainteresować. W Logokostki możesz się zaopatrzyć tu.

Pomoc logopedyczna - logokostki wydawnictwa ArsonPomoc logopedyczna wydawnictwa Arson w wersji Głoska sz, składa się z:

  • dziewięciu drewnianych kostek o wymiarach 3x3cm, na których ściankach nadrukowany został materiał wyrazowo-obrazkowy,
  • karty pracy
  • gry memory.

Całość zapakowana w zgrabne pudełko. Istnieje możliwość skorzystania z wersji podróżnej umieszczając kostki w załączonym materiałowym woreczku.

 

Logokostki głoska [sz] – czy warto?

Zaprezentowana pozycja daje szerokie możliwości zastosowania podczas zajęć logopedycznych zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, podczas zajęć indywidualnych i grupowych. Wykorzystane ilustracje nie charakteryzują się infantylnością, dlatego młodzież i osoby starsze, również mogą korzystać bez ryzyka odczuć pracy na dziecięcym materiale. Jej uniwersalność sprawia, że może ona znaleźć się w centrum zainteresowania szerokiego grona specjalistów. Pozwala nie tylko na utrwalanie głoski [sz] w mowie pacjenta, ale również:

  • rozwijanie umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi, opowiadań, historii,
  • kształtowanie spostrzegania związków przyczynowo-skutkowych,
  • ćwiczenie pamięci,
  • ćwiczenia językowe,
  • usprawnianie percepcji wzrokowej,
  • ćwiczenie logicznego myślenia,
  • usprawnianie motoryki małej.

Zapewne lista ta nie pozostała wyczerpana. Wykorzystanie pomocy ogranicza jedynie kreatywność posiadacza.

Arson logokostki głoska sz recenzja Arson Logokostki Głoska [sz]


Logokostki głoska [sz] – podsumowanie

LogoKostki świetnie sprawdzą się również do ćwiczeń utrwalających prowadzonych przez rodziców i osoby bliskie pacjenta, dając szansę na kontynuację terapii, kształtowanie relacji społecznych oraz przyjemność czerpaną ze wspólnego czasu.

Podkreślenia warta jest jakoś wykonania pomocy. Karty pracy w formacie nieco większym niż a5 oraz memory, nadrukowane zostały na laminowanej tekturze, co bez wątpienia wpływa na ich wytrzymałość podczas częstego stosowania. Dodatkowo, na tak przygotowanej powierzchni z łatwością można pisać i rysować pisakiem do tablic suchościeralnych, który z łatwością ze śliskiej powierzchni można zetrzeć.

 

Recenzję przygotowała:

 

Aleksandra Kożdoń
Wykładowca Teczki Logopedy

teczka logopedy

 

 

 

Logopedia PRO – terapia na miarę współczesnego dziecka

Dzisiejszy świat dziecka to pewnego rodzaju pudełko wypełnione po brzegi nowinkami technologicznymi, w wyniku czego bardziej świadome środowiska wychowawcze ograniczają jej dostęp do minimum. Nowoczesna technologia to dziedzina życia, która jak każda inna wymaga...

Niezbędnik pracy terapeutycznej – czyli must have każdego logopedy

Ukończyłeś studia i stawiasz pierwsze kroki w pracy logopedy? A może już jesteś logopedą z kilkuletnim stażem,ale masz wrażenie, że ciągle czegoś brakuje w twoim gabinecie? Koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją wyposażenia warsztatu logopedycznego ! Higiena to...

mTalent zajęcia logopedyczne -recenzja programu

mTalent zajęcia logopedyczne Przed nami kolejny program komputerowy wspomagający terapię logopedyczną dzieci. Sprawdźmy czy obietnice producenta zostały spełnione oraz jaką rolę pełnił podczas zajęć logopedycznych. Na początek kilka szczegółów technicznych: Co zawiera...

Praca logopedy z wykorzystaniem programów multimedialnych

Rewolucja elektroniczna poczyniła olbrzymie postępy nie tylko w tak oczywistych dziedzinach, jak informatyka, przemysł elektroniczny, telefonia cyfrowa. Pokłosiem powstania nowych technologii są produkty multimedialne, które coraz częściej służą nie tylko zabawie czy...
Share This

Udostępnij

Udostępnij swoim znajomym